Klášterec patří letos ve II. hokejové lize k mužstvům s nevyrovnanými výkony, ale rozhodně se nevyplácí jej podceňovat. Vlci proto utkání na jeho ledě zahájili s důrazem na obranu. Velelo tak tomu postavení v tabulce a z toho vyplývající nutnost bodovat.

Vypadnout nechtějí

Při shodě okolností totiž ještě hrozilo, že by Vlci mohli vypadnout z šestky přímo postupujících celků do play off. První důrazný krok k zahnání této hrozby přišel v 9. minutě. Demel se proháčkoval mezi domácími beky a předložil kotouč volnému Nevyhoštěnému u tyče Kaššákovy branky. Tomu stačilo jen nastavit hokejku a Vlci se ujali vedení. Téměř totožná situace přišla o necelé tři minuty později. Pouze s tím rozdílem, že Vlci hráli svoji první přesilovku. Tatáž dvojice a tentýž konec akce = 2 : 0 pro hosty. Jenže vzápětí přišla chyba za Stejskalovou brankou. Jáchym přihrával před branku neobsazenému Hrdličkovi a po sedmnácti vteřinách domácí snížili na 1 : 2 . A za další minutu bylo vyrovnáno.

A bylo vyrovnáno

Autorem branky byl opět Hrdlička, který vypálil přes bránícího Zemana přesně k tyči Stejskalovy branky. Zápas se tedy opět ocitl „na začátku" a šance obou týmů byly vyrovnané. Nerozhodný stav vydržel až do 27. minuty. V ní poprvé v utkání zaúřadovala dvojice Tondr Bříška. V přesilové hře stál na konci kombinace Bříška a zakončoval do prázdné branky. Ani tentokrát však vedení hostům dlouho nevydrželo. Ve třicáté minutě putoval na trestnou lavici nejprve Abraham za sekání a vzápětí ho následoval Nevyhoštěný, který poslal kotouč mezi diváky. Dvojnásobnou početní výhodu pak domácí dokázali čtrnáct vteřin před návratem Abrahama využít a srovnali stav na 3 : 3. To se již začalo na ledě přiostřovat.

Vlkům bylo horko

Nejprve putoval na trestnou lavici domácí Kuncl s trestem 2 + 2 minuty, poté přišla bitka za Stejskalovou brankou. Aktéry byl Žižka a Pavlů a oba vyfasovali trest pět minut a do konce utkání. V případě hostujícího hráče to byl trest asi nepřiměřený, rukavice shodil totiž pouze domácí borec. A na trestnou lavici putoval po chvíli i hostující Petrmichl. Hrálo se tak čtyři na čtyři a v této situaci se opět mistrně prosadila dvojice Tondr s Bříškou.

Po bleskové výměně kotouče zakončoval opět do prázdné branky Bříška. Bezmocný domácí brankář Kaššák se mohl jen zlobit na spoluhráče, že ho nechali na holičkách. Po druhé části hry svítil na ukazateli skóre stav 3 : 4 . Jenže to nebyl ani zdaleka konec. Na počátku třetí třetiny vyslal puk na Kaššáka po odpískání Tondr a byl za to odměněný desetiminutovým trestem. Jablonecká ofenzíva tak byla oslabená a na ledě se úporně bojovalo. Domácí fanoušci tlačili svůj tým k vyrovnání a to přišlo ve 48. minutě.

Zápas gradoval, napětí na ledě stoupalo a nepřesní sudí také dostávali z hlediště svůj „díl". Po závaru před domácí brankou pak přišel zákrok Šulce na domácího hráče, který následně putoval s tržnou ránou na „šití". A hostující Šulc do kabin s trestem pět minut a do konce zápasu. Vlci tak museli čelit dlouhému oslabení.Také díky vyloučení domácího hráče se jim dařilo tlaku domácích dlouho odolávat. Jenže nakonec se neubránili a ve chvíli, kdy se již měl stav hráčů na ledě vyrovnat se trefil domácí Deveri.

Přivézt alespoň bod

Klášterec se tak poprvé v zápase ujal vedení a do konce scházelo necelých pět minut. Deveri v tu chvíli mohl být docela rád, že za svá oslavná gesta před jabloneckou střídačkou nevyfasoval dvouminutový trest. Podle pravidel tomu tak mělo být.

Vlci tak vsadili vše na jednu kartu a šli za vyrovnáním a ziskem minimálně jednoho bodu. To se podařilo v čase 58:15, když se po kombinaci Tondra a Bříšky dostal do vyložené pozice Brokeš a srovnal na 5 : 5. Tentýž hráč pak minutu na to prudce zabrzdil před domácím gólmanem a rozhodčí tentokrát byl hodně „pozorný".

Zachránil to Demel

Brokeš dostal dvě minuty a protestující Petrmichl s Bříškou po desetiminutových osobních trestech. Stav se ale již nezměnil a zápas dospěl do prodloužení. To se zahajovalo se čtyřmi hráči na obou stranách, protože do vypršení trestu domácích scházelo čtrnáct vteřin, zatímco Brokešovi více než minutu. Znamenalo to, že po čtrnácti vteřinách budou hrát domácí přesilovou hru pět na čtyři a po přerušení 4 : 3. Dohoda hostujících hráčů pak byla jasná, nepřerušovat a hrát co nejdéle ve čtyřech proti pěti. To se podařilo a prodloužení ani netrvalo příliš dlouho. Po čtyřiceti šesti vteřinách totiž ukončil zápas muž večera Demel. Po té, co ve vlastním obranném pásmu zabojoval Nevyhoštěný, se Demel zmocnil kotouče, prošel přes domácí beky a „vykoupal" Kaššáka v domácí brance. Vlci díky jeho trefě tak přivezli z Klášterce dva body. Z jaké pozice budou nastupovat do bojů play off se ukáže až po závěrečných zápasech základní části. Ty se hrají za týden v sobotu a Vlci zřejmě budou mít volno. Soupeř, Pelhřimov, se totiž potýká s epidemií příušnic a je v karanténě. Co dál, rozhodne sportovně technická komise ve středu.

Třetiny : 2 : 2, 1 : 2, 2 : 1, 0 : 1. Branky: 11. Hrdlička (Mála, Jáchym), 13. Hrdlička (Jáchym, Mála), 31. Deveri (Charousek,Vrtek), 48. Jáchym (Hrdlička), 56. Deveri (Hammerbauer) -  9. Nevyhoštěný (Demel), 11. Nevyhoštěný (Demel), 27. Bříška (Tondr, Pavlů), 40. Bříška (Tondr, Abraham), 59. Brokeš (Tondr, Bříška), 61. Demel (Nevyhoštěný).

Vyloučení : 8 : 10, z toho Žižka (Kl.), Pavlů a Šulc (Jbc) 5 minut a osobní trest do konce, navíc Tondr, Bříška a Petrmichl 10 minut osobní trest. Využití: 2 : 2.

Sestava Vlků: Stejskal (Bouška) - Petrmichl, Pilař, Čechura, Pavlů, Zeman, Abraham, Pulec - Šulc, Bříška,Tondr - Nevyhoštěný, Demel, Peřina - Homolka, Brokeš, Frk Hric.