Velice cenné tři body si přivezli jablonečtí hokejisté z Trutnova. Proti domácímu celku, který se prezentuje tvrdou a důraznou hrou založenou na dobrém bruslení, vyrukovali v zápase II. ligy Vlci s pozornou obranou. Ta neměla dávat domácím možnost dostávat se do rychlých kombinačních akcí.

Taktika se hostům od počátku dařila a čekání na případnou chybu Trutnovských se vyplatilo. Ve 4. minutě zachytil Havlas rozehrávku domácích obránců a svůj únik perfektně zakončil. Vedení Vlky uklidnilo, dál se opírali o důsledné bránění a nevynechali žádnou příležitost ohrozit Jeschkeho v brance Trutnova. Po většinu času měli sice optickou převahu borci z Krkonoš, do výrazných šancí se ale nedostávali.

A hostující gólman Stejskal si s tím, co na něj prošlo, spolehlivě poradil. S jednobrankovým vedením Vlků se tak nastupovalo i do druhé části hry.

V té se domácí do svého soupeře opravdu „zakousli" a zvýšili svůj tlak. V koncovce se ovšem prosadit nedokázali a nepomohly jim ani dvě přesilové hry. To již hráli hosté oslabení o Mulače, který musel odstoupit se zraněním ramene již ve 12. minutě. Útočná síla Jablonce tak poněkud utrpěla. A ten se k ohrožení domácí svatyně v této fázi hry příliš nedostával. Jednogólové vedení si ale udržel i po druhé třetině. Bylo tedy jasné, že vše se bude rozhodovat ve třetím dějství. A dal se očekával stupňující se tlak domácího celku.

ALEŠ UŽ SI NEZAHRÁL

Ten však zbrzdilo vyloučení lídra Aleše Píši. A protože ještě komentoval výrok sudího, vykoledoval si trest do konce utkání.

Trutnov tak utrpěl citelnou ztrátu a Vlci navíc trestali. V přesilové hře pálil nechytatelně Kamil Bříška a bylo to 0:2. Trutnov se sice snažil o zvrat seč mohl, Jablonečtí však již věřili ve vítězství a dobře a důsledně bránili. Další zbrzdění domácího snažení přinesla 54. minuta, kdy se ocitl sám před Jeschkem Frk a jeho střela si našla ve výstroji domácího gólmana cestu do sítě. Zdálo se, že pouť Vlků za vítězstvím již nic nezastaví. Jenže v 56. minutě šel na trestnou lavici za faul Čechura a vzápětí i Šulc.

Protože na trestné byl také jeden hráč Trutnova, odvolali domácí trenéři brankáře a hráli přesilovku 5 na 3. A vyplatilo se jim to. Po ráně Půlpána, která se odrazila od zadního mantinelu, dorážel za Stejskalova záda Poul.

Během necelých tří minut se tak zrodilo drama. Ale jen na dvaadvacet vteřin! Po ose Zeman Havlas putoval kotouč za záda trutnovských beků na hůl Bříšky. A jablonecký kanonýr blafákem překonal brankáře domácích. Odpor Trutnova tak byl definitivně zlomen a jejich zmar dokonal v poslední minutě po samostatném úniku pátou brankou hostující Havlas.

ROZŠTÍPAL HOKEJKU

To již brankář Jaschke nevydržel a rozštípal svoji hokejku o brankovou konstrukci. „Odehráli jsme dobrý zápas, oproti minulým utkáním jsme pozorněji bránili a hlavně proměňovali šance, do kterých jsme se dostali. Kamil Bříška je kanonýr a dnes se k němu přidal i Vojta Havlas. Oba byli ve svých šancích stoprocentně úspěšní. Bohužel nám přibyli na marodku Mulač a Peřina, kteří utkání nedohráli. Jak vážná budou jejich zranění se teprve ukáže. Tři body jsou super a musíme je potvrdit už ve středu 30. listopadu od 18 hodin v domácím utkání proti Řisutům," řekl po zápase vedoucí Vlků Josef Březina.

Třetiny: 0 : 1, 0 : 0, 1 : 4. Branky: 58. Poul (Půlpán, Bažant) - 4. Havlas, 45. Bříška (Žalud), 54. Frk (Zeman), 58. Bříška (Havlas, Zeman), 60. Havlas (Pilař).

Vyloučení: 5 : 7, navíc Píša (Tru.) osobní trest do konce, Jeschke (Tru) 10 minut osobní trest. Využití: 1 : 1.

Sestava Vlků: Stejskal (Bouška) - Moravec, Žalud, Čechura, Pavlů, Zeman, Pilař - Šulc, Bříška, Peřina (40. Bílek) - Nevyhoštěný, Havlas, Gecko - Mulač (12. Pulec, Brokeš, Frk).