Nevídanou brankovou přestřelku a také nevídaný výkon rozhodčího viděli diváci během utkání ve Dvoře Králové. Vedoucí tým soutěže, jablonečtí Vlci, odešli z tohoto klání poražení a také notně „vytočení“. Ještě více, než jim, se totiž zápas nepovedl rozhodčímu Markovskému.

HC Dvůr Králové : HC Vlci Jablonec   8:6 

Přitom úvod utkání nic takového nenaznačoval. Lépe do něj vykročili domácí borci, jejichž první střela na branku Vlků znamenala vedení v zápase. Domácí tým velmi dobře bruslil, jeho rychlé prohozy činily obraně hostí problémy. Vlci postupně hru vyrovnali a dostávali se častěji před domácí svatyni. A v 18. minutě se dočkali, když na přihrávku Bříšky si sjel mezi kruhy Moravec a střílel přesně.

Pak to přišlo ….

O pár vteřin později přišel okamžik, který rozhodl o osudu zápasu. Nevyhoštěný při dojíždění kotouče sekl domácího brankáře do lapačky, rozhodčí signalizoval vyloučení a když se rozčilující hráč rozjel k sudímu, srazil se z čárovým rozhodčím. To posoudil sudí jako napadení, následoval „trest ve hře“ -  to je vyloučení do konce utkání a následný disciplinární trest!

A následovala pětiminutová přesilovka domácích. Ti ji sehráli excelentně a využili ji ke vstřelení tří branek! A přišla další „velká“ chvíle pro sudí . Čtvrté brance domácích předcházel faul a když hosté protestovali, ukázal rozhodčí další „trest ve hře“. Postiženým měl být Pavlů. Následovali několika minutové debaty s verdiktem  dokonce „konec zápasu.“ Fraška ale nekončila.

Po dalších debatách, kdy se z tribun začalo ozývat „ my chceme hokej“, přišel překvapivý verdikt – byla to chyba, trest ve hře se ruší a zápas pokračuje! A pokračoval. Vlci vrhli vše do útoku a snížili. Jenže vzápětí vyrobili hrubku v obraně a domácí zvýšili na 5:2 a v čase 35:50 dokonce na 6:2. Hosté se ale nevzdávali, po trefě Pavlů byl opět rozdíl tří branek a naděje žily. Jenže přišla další hrubka – náhra na hokejku soupeře a bezmocný Hosnedl. Do kabin se odcházelo za stavu téměř beznadějného – 7:3 pro Dvůr Králové. 

Vlci se ale nevzdali a poslední část hry se odehrávala v jejich režii. „Když pomineme hodně nepřesného (oboustranně) rozhodčího, pak byl k vidění pohledný, rušný  hokej. Branky padaly také do domácí sítě! Po trefách Bříšky, Gecka a Víška byl brankový rozdíl čtyři minuty před koncem pouze minimální – jednobrankový,“ komentoval zápas v jeho průběhu vedoucí týmu Vlků Josef Březina. Schylovalo se k závěrečnému náporu hostí a domácí se báli o výsledek. Ve chvíli, kdy se schylovalo k power play Vlků ,necelé dvě minuty před koncem sudí opět zasáhl. Na trestnou putoval jablonecký Čechura, tentokrát zřejmě právem.

Vlci i tak zkusili hru bez gólmana, jenže v útočném pásmu ztratili kotouč a domácí útok se řítil na osamoceného Pavlů a prázdnou branku. Pavlů, ve snaze vykleknout proti střele, posunul branku a přestože rána mířila úplně mimo, rozhodčí to kvalifikoval jako technický gól! Naděje Vlků padly a dobře hrající domácí tak mohli slavit vítězství.

Vytočený trenér hostí Tomáš Demel se nechtěl k utkání vyjadřovat. Josef Březina ke hře jabloneckého týmu ještě dodal: „Rozhodující pro vývoj zápasu bylo vyloučení Nevyhoštěného. Verdikt rozhodčích byl hodně kontroverzní a když pak předvedli tu komedii s dalším téháčkem, ukončením a pak neukončením zápasu, tak to byl vrchol. Prostě to nezvládli. A nám pak chybělo trochu štěstí, abychom zápas alespoň zremízovali. Jak je to přesně s uznáním technické branky se musíme ještě podívat. Překvapení tím byli všichni.Nicméně je nutné uznat, že domácí hráli opravdu dobře."

Třetiny: 1:1, 6:2, 1:3

Branky a nahrávky: 2. Kmošek (Antonov, Ježek), 21. Valášek (Hamerský), 22. Hrazdíra (Pozdnyakov, Hlaváč), 24. Hrazdíra (Hlaváč, Pozdnykov), 28. Valášek (Luštinec, Petira), 34. Petira, 37. Valášek, 60. Hrazdíra – 18. Moravec (Bříška, Tondr), 26. Tondr (Bříska), 36. Pavlů (Gecko, Havlas), 45. Bříška (Zeman), 53. Gecko (Víšek), 55. Víšek (Pavlů)

Vyloučení:  7:5, navíc Nevyhoštěný (Jbc) 5 min + trest ve hře      Využití:  3 : 2

Sestava Vlků: Hosnedl – Moravec, Zeman, Čechura, Pavlů, Tondr M., Pilař  -Homolka, Bříška, Tondr L. – Víšek, Havlas, Nevyhoštěný (19. Gecko) – Mulač, Brokeš, Babec