Na oslavách pětapadesátin bývalého spoluhráče Jiřího Mrklase o víkendu nechyběl. A tam si zavzpomínal na roky strávené vedle Mrkyho ve fotbalovém dresu Zásady. „Vážil jsem si pozvání na tuto oslavu. Bylo málo takových hráčů, jako byl on a pro mne to byl jeden z mých nejlepších spoluhráčů," uvedl Petr Cinibulk.

HOKEJ V LÉTĚ NESPÍ

Ale dostalo se i na hokej. Potvrdil, že jablonecký zimní stadion určitě v létě nespí. Naopak. „Probíhají úpravy interiéru, bylo nutné už vymalovat, na řadu přišly podlahy, vyměnili jsme některé dveře a provedli další opravy," informoval Petr Cinibulk. Jabloneckým stadionem prošlo za uplynulou sezónu přes třicet tisíc lidí. A takový nápor je znát. Ochozy byly mnohokrát zaplněné do posledního místa. A tak péči jablonecký hokejový palác potřebuje. Po čtrnácti letech provozu si prezident přeje, aby stadion ještě vydržel další roky, protože veřejnost i fanoušci se na led a hokej už těší.

PŘIJDOU NOVÉ POSILY?

A co se hokeje týká, tak už běží přípravy na novou sezónu. Po té letošní, velmi úspěšné, kdy Vlci byli jen krůček od postupu do první hokejové ligy, nasadil tým laťku opravdu velmi vysoko. Svoje fanoušky namlsal natolik, že bude velmi těžké je nezklamat. Byli z jarních bojů zvyklí, že Vlci poráželi týmy zvučných jmen druhé ligy a že i z ledu takových soupeřů přiváželi body.

O POSTUP SE PORVOU!

Na postup do vyšší soutěže, jak potvrdil prezident klubu, byli připravení po všech stránkách. A se stejným cílem půjdou také do další sezóny. „Hledáme nové, mladé hráče. Probíhají jednání, na kterých hovoříme s možnými posilami. Určitě v srpnu nové tváře na jablonecký led vyjedou," potvrdil Petr Cinibulk.

Fanouškům ale vzkazuje, že taková esa, jako byli například největší opory týmu, brankář Jiří Stejskal a hráči Lukáš Tondr, Kamil Bříška nebo Tomáš Demel i další, zůstávají. Také většina kádru bude stejná, protože všichni chtějí hrát dál za Jablonec. „Z mladých nás mohou posílit třeba junioři z Liberce. Proto máme v plánu přípravné zápasy a v nich je budeme sledovat," uvedl prezident. Připomenul také, že takový úspěch měl dvojnásobnou cenu, protože všichni hráči jsou amatéry, chodí do práce, mají řadu dalších pracovních a osobních povinností. A k tomu všemu ještě zvládli na výbornou reprezentaci klubu a města na úrovni skoro nejvyšší příčky druhé ligy.

SOUPEŘI UŽ VYMÝŠLÍ

„Cíle máme velké i do dalších zápasů, které nás čekají v druhé lize. Chceme se znovu poprat o postup. I když víme, že to bude letos opět velmi těžké. Soupeři také už zbrojí stejným způsobem. Ve Vsetíně například udělali trenéra Dopitu a navíc tam mají peníze. Stejně tak Vítkovice, tam si udělali béčko z Poruby. Bude to těžké, ale uspět chceme. Uvidíme, jak to půjde v hokeji vůbec dál, peněz je v něm taky pořád míň," plánoval další kroky jabloneckých Vlků prezident Petr Cinibulk.