Ve čtvrtek 13. června v dopoledních hodinách po 10. hodině došlo k dopravní nehodě v Jablonci nad Nisou v okolí křižovatky ulic 5. května a Kamenná. Řidič autobusu linky 106 jel ulicí 5. května od ulice Pražská směrem do ulice Kamenná. Před odbočením vlevo do ulice Kamenná si jedna z cestujících stoupla a došla ke kabině řidiče, kde se pravou rukou chytla tyče a v levé ruce měla nákupní tašku.

Po rozjezdu z odbočovacího pruhu s odbočením vlevo se ovšem 84letá cestující jednou rukou neudržela, ztratila rovnováhu a upadla na podlahu autobusu, přičemž narazila i do hrany úložného prostoru na hasicí přístroje.

„Žena při tomto pádu utrpěla zranění, se kterým byla z místa události převezena posádkou Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje do jablonecké nemocnice. Charakter a doba léčení jejího zranění jsou nyní předmětem probíhajícího šetření," uvedla mluvčí liberecké policie Dagmar Sochorová.

Dopravní nehoda se stále vyšetřuje a policisté z inspektorátu v Jablonci nad Nisou prosí, aby se případní svědkové především z řad cestujících přihlásili na tel. 974 474 254 nebo se obrátili na bezplatnou linku 158.

Mohlo by vás zajímat: Hrubá hudba v Jablonci zahrála horňácké písně. Festival pokračuje do soboty

Ve čtvrtek zahrála v rámci Mezinárodního folklórního festivalu skupina Hrubá hudba. | Video: Radka Baloghová