Příjemné nedělní odpoledne netrávila Jablonečanka, která kolem půl čtvrté vytočila číslo tísňové linky 156. Byla velmi rozrušená a jméno i adresu pouze zadrmolila. Ve spěchu sdělila operačnímu, že se do ní pěstmi pustil její partner a ona krvácí. „A nebylo to poprvé, naopak jeho agresivita se prý stupňuje. Byla tak vyděšená, že se bála říci adresu. Slíbila však, že vyhledá lékaře. Najednou rychle zavěsila s tím, že se útočník vrací,“ popsal ředitel Městské policie Jablonec n. N. Michal Švarc.

Velmi emotivní hovor vyvolal u operačního důstojníka obavy, pokoušel se se ženou znovu spojit, avšak marně. Pátral, zda se žena neozvala Policii ČR, odpověď byla záporná. Napsal proto ze služebního telefonu ženě sms zprávu, aby ho znovu kontaktovala.

Městská policie Jablonec nad Nisou. Ilustrační snímek.
Jablonečtí strážníci objevili zmatenou ženu. Pomohli ji domů

Napadená, s modřinami na obličeji, nakonec přišla přímo na služebnu MP v Hasičské ulici. Uvedla, že partner se k ní chová násilnicky už více jak rok. Napadá ji slovně i fyzicky, ničí zařízení domu i vozu, a pak se s ní zase usmiřuje. Klasická ukázka domácího násilí, které může dosvědčit přítelův strýc i matka oznamovatelky s přítelem. Muž útočí vždy pěstmi do obličeje nebo ji kope. Důvodem jeho agresivity jsou prý traumata z dětství, jelikož ho bil otec i pozdější partneři matky. Co vyvolává vlny agresivity, žena neví. Ale už se o sebe bojí, protože jí partner řekl, že ji stejně jednou zabije. Navíc aktuální nedělní útok vyvrcholil znásilněním. Svou výpověď o chování partnera žena doložila i záznamem z domovního kamerového systému. V současné chvíli celou věc pro podezření z trestného činu šetří Policie ČR.

Mohlo by vás zajímat: Podívejte se, jak v noci ze soboty na neděli demolovali most u Čtveřína 

Zdroj: rsd.cz