Přichází léto, čas dovolených, odpočinku, koupání a také čas grilovaných pochoutek. Na kus pečeného masa dostali chuť i dva mladíci z Jablonce. Nejvíce se jim líbila čtyřkilová kýta v Tescu.

Maso se jim podařilo pronést přes pokladnu, ale když obchod opouštěli, něco se nezdálo muži, konajícímu v obchodě ostrahu. A proto zavolal na služebnu jablonecké městské policie, že chvíli po půl čtvrté z prodejny odešli dva mladíci – jeden z nich odjel na kole a druhý má na sobě zelené triko – a pravděpodobně něco ukradli. A on se vydává po jejich stopě.

Strážníci se k členovi ochranky z Tesca připojili u parku ve Smetanově ulici. Právě tak ztratil muž z ostrahy podezřelé z dohledu. Hlídka MP však ze zkušenosti šla skoro na jisto, do konkrétního domu, v jehož zahradě u ohniště našla dva muže odpovídající popisu z nichž se jeden ke krádeži dobrovolně přihlásil a kýtu odevzdal.

Nákup za pět prstů se mu tak nevyplatil. Kdyby maso řádně koupil, zaplatil by necelých 600 korun. Takhle mu strážníci naúčtovali pokutu ve výši 10 tisíc.

Mohlo by vás zajímat: Smržovské Muzeum obrněné techniky připravilo bojovou ukázku ke Dni D 

Na víkend 8. a 9. června připravilo Muzeum obrněné techniky Smržovka velkolepou vzpomínkovou akci k 80. výročí vylodění Spojenců v Normandii. | Video: Jan Sedlák