Pan Z. volal v úterý 30. dubna hned po poledni na linku Českého červeného kříže. Žádné zdravotní potíže ho netrápily, jen se podle slov pracovnice chtěl vypovídat. Ta však po rozhovoru s mužem pojala obavy o jeho život, obrátila se na Městskou policii Jablonec nad Nisou. Řekla, že volající byl zjevně silně opilý, svěřil se, že je alkoholik, a neví, zda se léčit nebo upít k smrti. Strážníci proto vyrazili na adresu, kterou uvedl. Pohánělo je sdělení, že se údajně už v minulosti pokusil o sebevraždu.

Dotyčného pana Z. hlídka na udané adrese našla. „Byl silně rozrušený, strážníkům řekl, že se rozešel s přítelkyní, alkoholismus už nezvládá a chce se léčit. V tu chvíli měl podle orientační zkoušky v dechu 2,71 promile alkoholu,“ přiblížil ředitel MP Jablonec Michal Švarc. Vzhledem k jeho psychickému stavu přivolali strážníci zdravotnickou záchrannou službu, která muže převezla na libereckou záchytku, odkud po vystřízlivění pokračoval do psychiatrické léčebny.

Policie naměřila mladému řidiči přes jednu promile alkoholu. Ilustrační snímek.
Alkohol a marihuana za volantem v Jablonci. Řidiči hrozí vězení

Vloupal se do lázní

O prvomájovém odpoledni, krátce po druhé hodině, se ozval poplach z bývalých městských lázní, konkrétně z jejich vestibulu. Strážníci celou budovu zkontrolovali, prohlédli i vchodové dveře, které však byly neporušené. Nakonec strážníci našli vylomené balkonové dveře v posledním patře objektu a v podkroví věžičky v trámoví ukrytého muže. „Chvíli tvrdil, že je v domě sám, pak, že jsou tři, nakonec, že si dělá legraci. Jak se však do lázní dostal, říci nechtěl,“ doplnil Švarc. Vzhledem k podezření ze spáchání trestného činu krádeže vloupáním strážníci hříšníka předali Policii ČR.

Kouř nad lesem

Přibližně ve stejný čas další hlídka strážníků při běžné obchůzce zpozorovala v ulici Za Plynárnou hustý kouř, který stoupal ze zalesněné stráně proti azylovému domu. Strážníci se pokusili dostat k ohništi zdola, v tom jim však bránilo husté křoví a příkrá stráň. Urychleně se proto přesunuli do ulice Na Domovině, odkud byl přístup k požářišti snazší. Okamžitě přivolali jablonecké hasiče a během jejich zásahu usměrňovali silniční provoz. Likvidace ohně v lese trvala něco přes hodinu.

Ilustrační foto.
Jablonecký zloděj neodolal. Ponožky a šortky ho mohou stát svobodu

Velký černý pes

V půl osmé večer v úterý 1. května oznámil na operační středisko pan V., že v okolí ulice J. Suka volně pobíhá velký černý pes. Údajně patří bezdomovci a je agresívní, nedávno prý pokousal sousedku z okolí oznamovatele.

„Chvíli poté volal na operační středisko další muž, který byl u prodejny Penny a popsal volně pobíhajícího velkého černého psa. Řekl, že ho drží za obojek a že zvíře není agresivní. Na místě strážníci zjistili, že vlastníkem psa je pan B., který toho času žije ve stanu na parkovišti nedaleko jednoho výrobního závodu,“ doplnil Švarc. Za volný pohyb psa dostal pan B. blokovou pokutu.

Mohlo by se vám líbit: Legendární hračka opět dobývá dětská srdce. Tatra 148 se rodí pod Ještědem 

Zdroj: Jiří Louda