V pátek večer přijal operační Městské policie Jablonec nad Nisou (MP) telefonické oznámení na možné domácí násilí v sousedním bytě. O dvě minuty později už hlídka strážníků přibrzdila před domem ve Smetanově ulici, kde už na chodníku čekal oznamovatel.

Jelikož šlo o možné násilí, zapnul ihned jeden z dvojice strážníků osobní kameru pro záznam celého incidentu. „Oznamovatel právě popisoval, jak z bytu pod tím jeho jsou slyšet podivné zvuky a rány, a on se domnívá, že uvnitř dochází k fyzickému napadání,“ přiblížil ředitel MP Jablonec n. N. Michal Švarc.

Lávka v Železném Brodě.
Železný Brod se dočká nové lávky. Demontáž staré proběhne až po jarmarku

Ještě, než stačili strážníci zazvonit, otevřely se dveře a v nich stál údajný násilník, který okamžitě spustil vodopád nevybíravých slov na adresu oznamovatele. Ten reagoval v témže duchu. Slovní bitku přerušili strážníci, oznamovatele poslali domů, jeden zůstal před bytem a druhý vstoupil dovnitř, aby zmapoval situaci. Uvnitř byly tři malé děti a žena. Ta potvrdila mužovu výpověď, že mají se sousedem shora dlouhodobé spory, on jim nadává a obviňuje. Žena také rázně popřela jakékoli domácí násilí.

Oznamovatel křičel přes vchodové dveře a muže z bytu vyzýval, aby vyšel ven. Rozlícený muž otevřel dveře a chtěl zřejmě souseda ztrestat, ale mezi oba rozhněvané chlapíky se postavil jeden ze strážníků, aby zabránil rvačce. „Tak na sebe ti dva alespoň hodně nahlas křičeli, v čemž jim vydatně pomáhala i žena. Slovní přestřelka se stupňovala, najednou se objevila pěst jednoho muže v obličeji druhého a strážníkům tak nezbylo jiné řešení, než spoutat výtržníka a oznamovatele v jedné osobě a přivolat další hlídku,“ doplnil Švarc.

Ilustrační snímek
U jabloneckého autobusáku postaví nový most, dopravu neomezí

Strážníci povolali také policisty, kteří si pak celou věc převzali poté, co strážníci změřili oběma mužům hladinu alkoholu v dechu. Zatímco údajný násilník byl bez alkoholu, oznamovatel nadýchal 1,27 promile. Zásah u sousedského sporu trval téměř hodinu a vyžádal si přítomnost dvou hlídek městské policie a jedné státní.