Klidnou neděli 14. dubna rozhodně strážníci jablonecké městské policie (MP) nezažili. Naopak. Kromě rychlé jízdy a popadaných popelnic řešili i vyhrožování střelbou.

Krátce po poledni zastavili strážníci motocyklistu jedoucího na modré Hondě po Palackého ulici směrem do centra. Zřejmě velmi spěchal na oběd, protože důvodem zákroku strážníků byla rychlost. Mladík místo zákonem stanovených 50 kilometrů v hodině jel osmdesátkou. Spěch mu vynesl třítisícovou pokutu.

Srdce kamerového systému v Jablonci nad Nisou.
Domácí násilí v Jablonci. Žena s modřinami hledala pomoc

A nedělní odpoledne pokračovalo dalším oznámením na tísňovou linku 156. O půl páté odpoledne hlásil muž, že jim kdosi vysypává popelnice před domem. Hlídka vyrazila na označené místo, kde zastihla opilého pana N. Ten se přiznal, že přebral, špatně se mu drží rovnováha a tak, i když nerad, porazil dvě popelnice. Pod přísným dohledem strážníků nádoby zvedl a vysypané odpadky uklidil. Pak se vrávoravým krokem pustil k domovu.

A neděle ještě nekončila. Další oznámení přišlo před devátou večerní ze Mšena. Oznamovatel byl na baseballovém hřišti u ZŠ Mozartova, odkud se snažil vykázat skupinu čtyř mladíků. Jeden z nich mu však vyhrožoval střílením. Proto volal na tísňovou linku a přitom se snažil partičku sledovat.

Hasiči na Semilsku zachraňovali kočku z dvacetimetrové výšky
Hasiči na Semilsku zachraňovali kočku z dvacetimetrové výšky

Mladíci mu zmizeli z dohledu v blízkosti hlavního vchodu do školy. Protože se už stmívalo, neviděl je dobře, ale byli prý určitě čtyři a jeden byl holohlavý. Ke škole vyrazily dvě hlídky MP a nezapomněly ani na neprůstřelné vesty. Přece jen se vyhrožovalo střelbou.

Dvojici mladých mužů zastihli strážníci na křižovatce ulic Mozartova - Mechová. Mladíci Š. a P. konstatovali, že zbraní vyhrožoval jejich kamarád V., který však žádnou nemá, je jen opilý. Protože však panovalo důvodné podezření ze spáchání trestného činu nebezpečného vyhrožování, předali strážníci oba mladíky a šetření celé události státní policii.

Mohlo by vás zajímat: Tramvaje po třech letech propojí Liberec a Jablonec, vyjedou na prvního máje 

Zdroj: Martin Wenzel/Boveraclub