Ona nadílka

Ale když vidím tu nadílku, výběrová CD Uhlíře (prodávaná každé zvlášť) „Jaroslav Uhlíř: Dětem a dospělým" i stejně mladé album „Jaroslav Uhlíř: Dospělým a dětem" se kterými včera přišla firma Universal Music k 70. narozeninám (nar. 14. září 1945 v Praze) hitmakera, klavíristy, zpěváka i humoristy Jaroslava Uhlíře, je mi jasné: Synek nich bude mít velkou radost a mně nastane povinnost koupit přehrávač. Dlouho jsme si pouštěli CD z počítače…

Tak ať žijí duchové

Už z „dětského" CD se hity jen sypou. Jsou z Hodin zpěvu plus z pohádek Lotrando a Zubejda (Před dubem…), Princové jsou na draka, Ať žijí duchové. Jen Pramen zdraví z Posázaví mezi 29 kousky chybí, zůstal asi trčet někde v reklamě. Zato tu zpívá tolik herců (od Stracha až po Kluse), jako na žádném jiném současném CD. Vděčné a pěkné to je.

„Dospělácké" CD má o tři písně méně, ale i zde jsou roky prověřené klasiky jako Dům holubí, Cimrmanovsky ryčný Elektrický valčík, jistota filmu Vratné lahve Ani k stáru, nesmrtelný Severní vítr i song z komedie Trhák Píseň hajného a dcer. V ní, ač je ten film spíš úlet, se blýskne echt sestava Waldemar Matuška, Jiří Korn, Milan Drobný, Jiří Schelinger, Jitka Zelenková, Olga Blechová a Hana Buštíková. Slušná partička.

Rarity? Jo i Goťák

A rarity „staršího" cédéčka? Třeba Gottova To je hezky nebo Šípův a Uhlířův duet Prdelačka. A ovšem i Schelingerova dávná bublegumová odrhovačka René, já a Rudolf.

PS: Těšte se. Jaroslav Uhlíř se vrátí do Liberce už 22. října s Hodinou zpívání… ve zvěřinci.