Dobové obleky, obdobný sound a hity jako Watterloo, Dancing Queen, Honey Honey nebo Money, Money, Money si užijí fanoušci popové legendy osmdesátých let.

Revival Abba Stars dnes zavítá do libereckých Lidových sadů. Pro místní není úplně neznámý, představil se již dvakrát na festivalu Benátská noc.

Melodická hudba

„Abba se mi hrozně líbí, přestože jsem poměrně mladá fanynka. Byla už jsem na jednom revivalu v Mimoni, ale nevím, jestli je to ten stejný. Nechám se překvapit. Jejich muzika je dost melodická a vždycky mě dostane do skvělé nálady. S kapelou také souvisí muzikální film Mamma Mia, který je prostě pecka. Můj nejmilejší song je asi Honey Honey. Miluju tu písničku, měla jsem jí i na akademii na základce," zavzpomínala Simona Ptáčková z Jablonného v Podještědí.

Jelikož je televizní anketa Český Slavík velmi benevolentní a nehodnotí pouze autorskou muziku, povedlo se této čtveřici bodovat i v jejím žebříčku. Abba Stars se stali v roce 2013 Skokany roku.

Revivalová skupina oslavila minulý rok deset let své existence. Hraje stále ve stejné sestavě: Dan Dobiáš kytara, zpěv, Petra Peterová zpěv, Beatrice Todorová zpěv a Michal Vaněk klávesy.

S kapelou i bez

Kapela vystupuje podle okolností a typu akce. V Lidových sadech se představí za zády se čtyřčlennou kapelou Abba Stars Band.

„Revival založili v roce 2004 Dan Dobiáš, zpěvák, kytarista, manažer, bývalý člen skupiny Kečup, a klávesista Michal Vaněk, bývalý muzikant z bigbítové skupiny Sifon," řekl promotér Miroslav Trpák. Koncert začne v 19 hodin a vstupné je 250 Kč.

ABBA

ABBA byla švédská popová skupina založená ve Stockholmu v roce 1970. Jde o jednu z nejúspěšnějších kapel v historii populární hudby. Název této hudební skupiny vznikl jako akronym spojením počátečních písmen křestních jmen jejích členů A*gnetha, B*jörn, B*enny a A*nni-Frid. dosáhla mezinárodního průlomu poté, co v roce 1974 zvítězila v soutěži Eurovize s písní „Waterloo" a byla první neanglicky mluvící popovou skupinou, která dobyla hitparády v anglicky mluvících zemích. Autory skladeb byli Benny Andersson a Björn Ulvaeus a mnoho z nich se pravidelně umisťovalo na předních příčkách světových hitparád. Písně skupiny ABBA zůstaly v povědomí posluchačů i po rozpadu skupiny na počátku roku 1983. Některé písně se opět objevily v muzikálu Mamma Mia! (premiéra 1999), na kterém se všichni členové nějak podíleli. Zdroj: Wikipedie

Playlist revivalu

Dancing Queen, Mamma Mia, S.O.S., Honey Honey, Waterloo, Fernando, Gimme.Gimme,Gimme, Ring, Ring, Super Trouper, The Winner Takes It All, Voulez Vous, Knowing Me, Knowing You, I Do, I Do, I Do, I Have A Dream, Take A Chance On Me, Money, Money, Money, Chiquitita, Bang-A-Boomerang, Hey, Hey Helen, My Room a další.

ABBA STARS

koncert revivalu

Kdy: dnes 6. května, od 19 hodin

Kde: Lidové sady, velký sál, Liberec