První listopad rozhodně není příliš brzké datum na plesání. V Jablonci se kolem tohoto data koná benefiční večer pro místní Český červený kříž. „Pro bezpříspěvkové dárce krve je to takové malé poděkování za jejich nedocenitelný dar ostatním," uvedla ředitelka ČČK Kateřina Havlová a dodala, že večer je také poděkováním těm, kteří činnost dobrovolníků sponzorují či pomáhají materiálně vybavit humanitární stanoviště.

Na konto veřejné sbírky během večera do kasičky od přítomných přibylo přes šest tisíc. Skupina jabloneckých podnikatelů, kteří hodlají zůstat v anonymitě, poslala k předání během večera šek na 81 000 korun určených na činnost ČČK. „Bylo to ohromné překvapení, vytryskly mi slzy dojetím," poznamenala Havlová. Řada další firem a společností podpořila benefiční večer už několik dní dopředu.

Letos se ples konal po druhé a opět jej se šarmem v Eurocentru uváděl Jan Čenský. Přicházející páry vítala už od vchodu červenobílá výzdoba, o níž se tentokrát postaraly seniorky z Centra sociálních služeb a každému z příchozích vetkly na klopu korálkovou ozdobu symbolizující kapku krve.

"Myslím, že jsme v Jablonci založili krásnou tradici, jak se alespoň trochu odměnit těm, kteří pamatují na druhé bez nároku na odměnu," konstatoval primátor Jablonce Petr Beitl, mimo jiné také dárce krve, s tím, že by město takové večery mělo i nadále podporovat. "Bez pomoci ostatních bychom ale takový večer pochopitelně nemohli vůbec připravit. Každý přispěl podle svých možností," doplnila Havlová a vyzdvihla, že velký dík patří hlavnímu partnerovi večera, kterým byla, stejně jako loni, Skupina ČEZ.

Večerem provázela skupina SKY WAY pod vedením Josefa Vlka a přítomné nebylo nutné k tanci pobízet, na parketě bylo stále plno. „Hudbu vybraly organizátorky plesu velmi dobře. Myslím, že se kapela líbila všem," zhodnotil primátor Petr Beitl. V programu se představila děvčata s poledance a o půlnoční překvapení se postaral kouzelník Magic Alex.

Deset hodnotných cen pak čekalo ve velké tombole o slosovatelné vstupenky.Ani letos v ní nechyběl stylový dort s macipánem, letos v upírském provedení s lahvíé Krvesaje.