V dávkování bluesrockových klenotů pokračuje Klub Na Rampě v Jablonci nad Nisou. Tentokrát pořadatelé zamířili vysoko a na jejich pozvání dorazí 13. června americký kytarista a zpěvák Walter Trout, občasný host českých pódií.

„V Česku byl již několikrát, na Rampu přijede ze Švédska, kde vystoupí jako jeden z vrcholů známého hard and heavy festivalu Sweden Rock. Mimochodem, na soupisce festivalových účinkujících jsou i The Brew, kteří na Rampě hráli,“ zmínila dramaturgyně Milena Bauerová.

„Pokud máte rádi řízný rock and roll a špičkové instrumentální výkony, nenechte si koncert tohoto výjimečného kytaristy ujít.“

Koncert začne ve 20 hodin. Trouta na scéně doprovodí basista Rick Knapp, bubeník Michael Leasure a varhaník Sammy Avila. „Po Evropě s ním ještě jezdí doprovodný zpěvák a vokalista Andrew Elt,“ doplnila Bauerová.

Walter Trout je všeobecně uznáván jako jeden z největších žijících bílých bluesmanů. Nepříliš oblíbený je mezi bluesovými puristy - hraje moc rychle a hlavně hodně nahlas.

Narodil se v roce 1951 v Ocean City v americkém státě New Jersey a pro hudební kariéru se rozhodl v mládí po setkání s Dukem Elingtonem, které na něho zapůsobilo.

V 17 letech se začíná živit muzikou a díky svému talentu se postupně objevuje v kapelách takových hvězd jako Joe Tex, Big Mama Thornton nebo Joe Lee Hooker. Jeho věhlas prudce stoupá a to je důvodem, proč ho v roce 1980 angažuje jako sólového kytaristu kultovní kapela Canned Heat.

Walter se brzy stává hlavní atrakcí našlapaných koncertů skupiny, a tak není divu, že po něm v roce 1984 sahá John Mayall a posiluje tak svůj ansámbl Blues Breakers.

Walter Trout se stává nástupcem takových hvězd jako Eric Clapton, Peter Green nebo Mick Taylor. S Mayallem sjezdil Trout celý svět a nahrál několik desek, která patří k tomu nejlepšímu v hudební historii.

V roce 1989 došlo k tomu, co odborníci již dávno předpokládali, Walter ukončil angažmá u Mayalla a zakládá si vlastní kapelu.

Živé koncerty Waltera Trouta jsou plné energie a strhujícího elektrického blues. Walter sám se v anketě BBC umístil na šestém místě mezi nejlepšími kytaristy všech dob. Los Angeles Times o něm napsaly: „Strhující, gladiátorský kytarista, na kterého přesně sedí termín kytarový hrdina. Kytara je jeho součástí, když křičí, křičí i ona. Dovede z ní dostat neuvěřitelné zvuky.“

Vstupenky na jablonecký Troutův koncert jsou v předprodeji k mání za 380 korun, na místě budou stát 450. Studenti zaplatí v předprodeji i na místě 250 korun.