V tento mimořádný den se hudba stává dostupnou pro každého. „Naším cílem není představit pouze běžnou hudbu, kterou všichni poslouchají v médiích, ale nabídnout posluchačům také široké spektrum netradičních hudebních žánrů se zaměřením na místní kapely a amatérské hudebníky,“ přiblížil Jiří Vydra, jeden z organizátorů akce.

Proto se mezi vystupujícími objeví například unikátní mladý soubor bicích nástrojů Aries. Další z místních stálic - bluesovou formaci Pohromadě na přehradě, můžete zastihnout ve 21.00 hodin v klubu Černý Panter. Na libereckém hudebním festivalu se představí například kytaroví experimentátoři z Hradce, kteří si říkají Pavvilon M2, nebo liberecká legendární bluesová kapela Pohromadě na přehradě.

Hrají na devíti místech

Koncertních míst bude tento rok devět. V nedělních večerních hodinách se bude program odehrávat v klubech, hospodách, ale po několika letech také v Oblastní galerii Liberec, kde jsou provozovatelé nadšenci pro živou muziku a mají k tomu podmínky.

„Věříme, že si každý účastník najde svůj šálek kávy, v široké nabídce kapel si vybere a neděle večer v každém zanechá skvělý pocit a radost z příjemného hudebního zážitku,“ informovala Štěpánka Kašparová z Kulturní agentury Štěk.

Začali už v roce 1985

Svátek hudby, založený roku 1982 ve Francii, se poprvé začal rozvíjet na evropské úrovni u příležitosti Evropského roku hudby 1985. Tato událost je v každém státě realizována formou velkých hudebních happeningů. Posláním Evropského dne hudby je posílení evropské soudržnosti a přispění k rozvoji kulturní Evropy.

Svátek hudby je oslavou živé hudby a snaží se vyzdvihnout šíři a různorodost hudebních produkcí, a to ve všech hudebních žánrech. Permanentka na všechny večerní koncerty Svátku hudby stojí pouhých 60 korun, bude se prodávat na všech koncertních místech u pořadatelů v tradičních žlutých tričkách.