Prvního prosince se tady od 19.00 hodin uskuteční koncert skupiny Janis Joplin Revival.
Na návštěvníky čeká kromě vynikající muziky i půlnoční překvapení v podobě Travesti show z Prahy.
Prodej lístků s rezervací místa k sezení je od 12. listopadu v Kulturním středisku ve Smržovce, cena je 100 korun.
„Hele, ty zpíváš jako Joplinka! Kdo to je?“
Takhle nějak lze zhruba charakterizovat počátky zrodu kapely Janis Joplin Revival. V roce 1993 se tehdy dvacetiletá Táňa „Máňa“ Poláčková seznámila se svou budoucí manažerkou Zuzanou na kurzu anglického jazyka v Lomnici nad Popelkou, kde proběhl tento krátký, leč zásadní dialog.
O pár měsíců později se spolu vydaly na výlet po Spojených státech a tam si Táňa poprvé poslechla album „Pearl“ od Janis Joplin.
Ze začátku se jí ten chraplavý ječák bluesové dryáčnice vlastně ani nelíbil. Hlavně si nedokázala představit, že by mohla svými jemnými hlasivkami vyluzovat takový ukrutný sípot a křik a nářek a kdovíco ještě. Jenže jak už to bývá, ten naléhavý projev hippiesácké dračice jí zakrátko taky učaroval.
A kdo vůbec byla Janis Joplin? Narodila se v roce 1943 v Texasu a zemřela v roce 1970 v Los Angeles. Byla to americká bluesová a rocková zpěvačka, kytaristka. Někdy je považována za představitelku bílého soulu.
V roce 1962 se stala členkou tria The Waller Creek Boys. O rok později (1963) se dostala do San Franciska, kde zpívala po klubech až do roku 1966, kdy odjela zpět domů. Ještě téhož roku se však vrátila do San Franciska, kde vstoupila do skupiny Big Brother & The Holding Company. S touto skupinou byla až do konce roku 1968. V roce 1969 začala její spolupráce se skupinou Kozmic Blues Band, tento band změnil během roku několikrát sestavu i název. V r. 1970 začala opět spolupracovat s Big Brother & The Holding Company.
Pravděpodobně počátkem roku 1970 nebo o něco málo dříve začaly její problémy s alkoholem a drogami, které vyústily v její smrt předávkováním heroinem.
Janis Joplin se stala symbolem hnutí hippies a jakýmsi naplněním hesla „Live fast, love hard, die young“.