Scéna v barokním stylu, největší hity krále romantických balad a ovace nadšených fanoušků.

Inovativní a emocionálně působivé koncertní představení The Million Dollar Piano dosud viděli výhradně jen živě v koncertní síni Koloseum v Caesarově paláci v Las Vegas skalní fanoušci Eltona Johna, kteří na koncert vyrazili. Nyní ho mohou jako záznam v kině vidět i fanoušci na celém světě. V Česku ho budou promítat kina ve středu 19. března od 20 hodin.

„Elton John a Las Vegas byli stvořeni jeden pro druhého," zhodnotil koncert kritik Gavin Edwards z amerického časopisu Rolling Stone.

Ústředním bodem scénografie je na zakázku vyrobený klavír z dílny společnosti Yamaha The Million Dollar Piano. Technologický unikát se zabudovanými 68 LED obrazovkami (skutečně v hodnotě milionu dolarů) byl vyroben Eltonovi na míru. Výroba klavíru trvala téměř čtyři roky a výsledný nástroj váží asi 1,5 tuny. „Pro mě je to křídlo uměleckým dílem. Hraju na něco, co budou jednou vystavovat ve Smithsonově institutu," říká Elton John. „Ten nápad posázet piano LED obrazovkami… je to jako kino!"

Elton John v rámci koncertu odehraje největší hity své kariéry, jako jsou Rocket Man, Tiny Dancer, Saturday Night's Alright for Fighting, I'm Still Standing, Goodbye Yellow Brick Road, Philadephia Freedom či Your Song.

„Indian Sunset, Can You Feel The Love Tonight, Your Song, Sacrifice," víc písniček od Eltona Johna asi neznám, ale jsou tak krásné, že jsem se rozhodl vyrazit do kina na záznam jeho koncertu, který je navíc kritiky tak dobře hodnocen. Těším se," řekl Ondřej Černý z Jablonce nad Nisou.

Prodejně úspěšný

Elton je jedním z nejprodávanějších sólových umělců všech dob na kontě má 35 zlatých a 25 platinových alb, 29 po sobě jdoucích hitů v žebříčku Top 40 a více než 250 milionů desek prodaných po celém světě.

Elton je rovněž držitelem rekordu za nejprodávanější singl všech dob jeho píseň Candle in the Wind z roku 1997 se prodala na 37 milionech nosičů.

Od začátku kariéry v roce 1969 již odehrál přes 3000 koncertů po celém světě.

Elton John: The Million Dollar Piano z Las Vegas

Tato kina promítnou jedinečnou show nestárnoucího popového krále ve středu 19. března od 20 hodin:

Kino Radnice, Jablonec n. Nisou, Kino Crystal, Česká Lípa a Městské kino Nový Bor