„Posluchači se mohou těšit na známé hity, ale i na nové skladby z vydaného alba z minulého roku. Doufáme, že si každý posluchač kvalitní hudby přijde na své a zpříjemní si večer," uvádějí pořadatelé.

Letos se kapela vydala na Čechomor Kooperativa Tour 2012, v rámci kterého hostuje i v Jablonci. V nabitém programu si v polovině května ještě „odskočili" do Alžíru na Festival evropské kultury.

Čechomor vznikl na jaře roku 1988, tehdy ještě jako I. Českomoravská nezávislá hudební společnost. Po osmi letech se muzikanti rozhodli název zkrátit a vznikl Čechomor. V současnosti hraje ve složení František Černý, Karel Holas, Radek Holas, Michal Pavlík, Martin Vajgl a Taras Voloshchuk.

Poslední album, které kapela vydala loni, se jmenuje Místečko s hity jako Andulka, Místečko, V tej naší studni, Vojenské mundúry, Čarovná či Kněždubská věž. Na desce se opět objevují světoznámí muzikanti, jako například Gerry Leonard, který je dvorním kytaristou Suzanne Vega, Tony Levin, basista, který spolupracoval například s Peterem Gabrielem či Ivanem Taslerem. Kapela zvolila na album tvrdší zvuk a dalším výrazným posunem je zejména větší zastoupení autorských textů. Deska se krátce po vydání dostala na horní pozice prodejní hitparády.

Jablonecký koncert v Městském divadle Čechomoru začíná v 19 hodin.

VYHRAJTE S JABLONECKÝM DENÍKEM VSTUPENKY

Na jablonecký koncert Čechomoru v Městském divadle můžete jít zdarma. Stačí jen odpovědět na následující otázky, poslat e-mail do redakce Jabloneckého deníku a mít štěstí. Nezapomeňte také uvést své jméno, příjmení, adresu a telefonický kontakt pro snadnější kontakt a předání výhry. Koncert se koná ve čtvrtek 7. června, své odpovědi proto posílejte nejpozději do půlnoci 5. června. Na pět výherců čekají vždy dvě vstupenky.

1. Místečko, zatím poslední řadová deska české skupiny Čechomor. Album vyšlo v květnu 2011. Vyjmenujte alespoň tři hosty, které si Čechomor pozval, a kolikátou deskou Místečko je?

2. V roce 2001 získala skupina Čechomor prestižní ocenění. Jaké?

3. V současném složení Čechomoru jsou dva čerství nováčci. Jak se jmenují a od kdy v kapele hrají?