„V první části Animage Tour Dan Bárta a Illustratosphere absolvovali přes třicet koncertů, včetně vyprodaného křtu v Paláci Akropolis na konci dubna. Nový materiál z alba postupně představili také na koncertech na Slovensku, v Londýně, Brightonu a Manchesteru. V létě k tomuto výčtu přibyla ještě Itálie a další festivalové zastávky v Čechách a na Slovensku,“ informovala Lucie Janišová z pořádající agentury Velryba.

Jak dále uvedla, počátkem září kapela odstartovala druhou část koncertní šňůry. Do poloviny prosince zahrají na patnácti místech České republiky.

Letos devětatřicetiletý zpěvák a textař Dan Bárta je známý ze skupin Alice, Die El. Elephant, Sexy Dancers, J.A.R. nebo z jazzového projektu Illustratosphere. Je o něm známo, že na sobě, svém hlasu, výrazu a umění zpívat, neustále tvrdě pracuje. Jinak by ostatně nebyl schopen čistě jazzových projektů, v nichž se často nechává unášet na vlnách improvizace.

Charismatický zpěvák je pětinásobným držitelem ceny Akademie populární hudby. Z klokotu devadesátých let se Dan Bárta vynořil jako osobnost, která vnímá a tvoří muziku všemi smysly.