Koncert Dana Bárty mohou jeho obdivovatelé a milovníci táhlých rytmů a originálního hlasu zpěváka navštívit ve čtvrtek 27. května od 20.00 hodin ve velkém sále Lidových sadů.

Hudba Dana Bárty je skutečně charakteristickou částí české hudební scény. Bárta se ve svých skladbách nebrání vlivu často exotických inspirací, které jsou patrné například na jeho albu Illustratosphere. Jeho hudba je, kromě zmíněných inspirací, směsicí jazzu a popu, v tom nejlepším slova smyslu. Autor sám je potom podobným originálem jako jeho skladby. Skromný a běžné mediální popularitě se bránící hudebník.

Ve zkratce

Dan Bárta se narodil 14. prosince 1969 v Karlových Varech. Věnuje se nejen své vlastní sólové dráze, ale podílí se na dalších hudebních a filmových projektech. Dan Bárta je zpěvákem a textařem známým mimo jiné ze skupin Alice, Die El.Elephant!?, Sexy Dancers, J.A.R. nebo ze zmíněného jazzového projektu Illustratosphere. V devadesátých letech zpíval také v muzikálech Jesus Christ Superstar a Evita.

Je držitelem několika cen Akademie české populární hudby, v roce 2006 se umístil třetí v anketě Český slavík. Hrál také v několika filmech, kdy nejznámější zůstává asi role vodníka ve filmu Kytice režiséra F. A. Brabce. Se skupinou Illustratosphere natočil již tři řadová alba. Illustratosphere v roce 2000, Entropicture v roce 2003 a Animage v roce 2008 a jedno živé retrospektivní dvojalbum Retropicture Livě v roce 2005. Dan Bárta se také věnuje fotografování vážek, některé z jeho fotografií byly uveřejněny v populárně-vědeckých časopisech.