Není náhodou, že jak Broďanka, tak i Blanka s Pavlem umí jak dechovku, tak i pop a třeba i swing. „Však hudba je jen dobrá a méně dobrá. Dechovku teď media odmítají, byť nic není více české a jak řekl klasik, více hezké,“ říká Miroslav Matěcha, fanoušek obou progatonistů.

Blanka Tůmová-Šmídková je podle něj zcela jistě nejhranější zpěvačka v podvečerních půlhodinkách Českého rozhlasu 2 Praha. Ponejvíce zpívá s excelentní kapelou Ladislava Kubeše Veselkou, se kterou pravidelně vystupuje i několik pražských filharmoniků. Žádají si ji i další významné kapely, protože zazpívá pohodově a hezky všechno. „Písničky dokonce i skládá a není bez zajímavosti, že nikoliv dechovkové, ale především z oblasti popu,“ doplňuje Matěcha.

Kmenovým zpěvákem Veselky je i Milan Černohouz. Narodil se v Liberci, zpívat začal už jako dítě a mnozí starší Jablonečáci si ho ještě pamatují z dávných vystoupení s místními kapelami. Milan mířil výš a svůj nesporný talent zúročil v už legendárním orchestru Gustava Broma, ve kterém působil plných 17 let. „Brno mu tenkrát leželo u nohou, spolupracoval i s jinými soubory, mimo jiné se sourozenci Ulrychovými,“ vzpomíná Matěcha.

Později si Černohouze našla dechovka, se kterou prožívá druhé jaro života. Perfektní sluch se sametovými spodními tóny a vrozeným rytmem upoutávají a hladí každého, jen trochu vnímavého posluchače.

V neděli odpoledne od 14 hodin zazní od obou zpěváků také řada z jejich společných „hitů“, jako jsou: Ta naše písnička česká, Nejhezčí kraj, Jihočeské vesnice, Borkovická polka, Slzičky, Pojď se mnou, Na krásné Šumavě, Hospůdka, Moje česká vlast a řadu dalších.