Již dnes předvedou liberecké děti z mateřských škol, v čem jsou nejlepší. Koná se totiž oblastní kolo festivalu Mateřinka, kde děti předvádějí hudební, tanečně-sportovní a dramaticko-výtvarná pódiová vystoupení.

Oblastní kolo Mateřinky se koná dnes 10. března od 13 hodin v Základní umělecké škole ve Frýdlantské ulici v Liberci.

„Festival Mateřinka je celostátní nesoutěžní přehlídka hudebních, tanečně-sportovních a dramaticko-výtvarných pódiových vystoupení. Je to veřejná prezentace práce mateřských škol a předškolních zařízení v České republice,“ vysvětlila Vladimíra Jurigová, ředitelka MŠ Korálek za pořadatele.

Festivalu se účastní všechny mateřské školy v České republice včetně speciálních mateřinek a předškolních zařízení, která se věnují postiženým dětem nebo dětem z problematických rodin.

Dále se ho účastní rodiče předškolních dětí, učitelé z mateřských škol, odborníci a pracovníci v oblasti předškolní výchovy. Pro děti a jejich rodiče je festival zdrojem neopakovatelných zážitků, pro učitelky velmi přínosnou inspirací, pro odborníky ve školství nedostižným průřezem činností mateřských škol v České republice,“ dodala Vladimíra Jurigová.

Liberecká Mateřinka letos startuje v jednu hodinu odpoledne. Oblastního kola se zúčastní deset mateřských škol z celého Libereckého kraje.