Po úspěchu prosincového projektu s názvem Láska, Víra, Naděje se kolektiv jabloneckého divadla rozhodl oslavit svatého Valentýna a také ocenit dárce krve koncertem Láska kvete v každém věku. „Sledovanost těchto koncertů předčila naše očekávání. Lidé po kultuře lační, dodává jim v těchto dnech tolik potřebný klid a potravu pro duši. Sice nelze úplně zprostředkovat atmosféru divadla a v něm nakumulované emoce, ale i tak je to pro naše příznivce zážitek,“ říká ředitel jabloneckého divadla Pavel Žur. V podobných projektech chce se svým týmem pokračovat i nadále.

Hudební nabídka středečního koncertu bude opět bohatá a multižánrová, aby si každý přišel na své. V oblasti klasické hudby si snad nelze představit lepšího interpreta, než je klavírista Ivo Kahánek, do muzikálu nás vezme Tereza Mátlová či Bohuš Matuš, popovou scénu zastoupí David Deyl i Michal Kindl. Pozvání přijala i finalistka SuperStar z roku 2004 Šárka Vaňková, která nazpívala se svým přítelem Richardem Nálepou píseň Blízko, s níž se opět vrací na scénu, a konečně operetní melodie přednese Dušan Růžička z divadla F. X. Šaldy Liberec.

A jak interpreti vítají nabídky na koncertování alespoň touto formou? „Máme to štěstí, že s naším divadlem mají oslovení interpreti dobré zkušenosti a pojí nás skvělé pracovní a mnohdy i přátelské vazby. Navíc se jedná vždy o projekty, které mají smysl. Svět kultury je částečně umlčen, a tak každá podobná nabídka je pro interprety zajímavá. Neznamená to ovšem, že si nevybírají,“ zdůrazňuje Žur.

Koncert začíná ve středu ve 20 hodin na webu divadlojablonec.cz. Stejně jako jeho prosincový předchůdce se objeví vedle on line přenosu rovněž ve vysílání TV Barrandov. Akci je možné podpořit na portále www.evstupenka.cz.

A proč spojení svátku zamilovaných a dárců krve? „Inspirací mi byl europoslanec Tomáš Zdechovský, který je aktivním dárcem krve, má srdce na správném místě. Když jsem o něm přemýšlel, nápad byl na světě. Srdce je to, co spojuje svátek zamilovaných sv. Valentýn a dárcovství krve,“ vysvětluje ředitel jabloneckého divadla.