VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Divadelní spolek ÚNOS má stále více příznivců

Liberec, Jablonec n. N. /FOTOGALERIE/ - Se svým repertoárem dokáží ochotníci vyprodat Experimentální studio v Liberci. Už dávno na ně nechodí jen studenti univerzity.

24.11.2011
SDÍLEJ:

VINNETOU - POSLEDNÍ FLAŠKA aneb co v mayovkách nenajdete. Představení v podání divadelního spolku ÚNOS v Experimentálním studiu Liberec.Foto: Deník/ Lenka Střihavková

ÚNOS - Úplně nenormální ochotnický spolek:
Záhada jizerského Yettiho.
Kdy: středa 7. prosince
od 19 hodin
Kde: Experimentální studio
Lidové sady, Liberec

Technická univerzita má svůj divadelní spolek. Jmenuje se ÚNOS a na kontě už má čtyři hry. Všichni herci jsou nějak propojení s libereckou Technickou univerzitou. Soubor tvoří pedagogové, absolventi i současní studenti. Šéfem divadelního spolku je Petr Rálek, vysokoškolský pedagog, který odpovídal na otázky.

Můžete na začátek představit váš soubor?
Jsme ochotnický divadelní spolek. Je nás asi patnáct, maximální stav je osmnáct. Vesměs všichni máme nebo jsme měli něco do činění s technickou univerzitou. Všichni účinkující jsou pedagogové, absolventi nebo studenti Technické univerzity Liberec.

Jak soubor vznikl?
Vznikli jsme na podzim roku 2009. Já jsem měl dříve svůj Občasný divadelní soubor na jaderné fakultě ČVUT v Praze, který přerušil činnost. Cítil jsem se kulturně nevytížený. Na Fakultě mechatroniky TUL, kde teď pracuji jako odborný asistent, býval dříve ochotnický spolek se jménem ÚNOS, který se rozpadl. Ze zbytku starého ÚNOSu jsem dal dohromady nový divadelní spolek, také ÚNOS.

Co znamená název ÚNOS?
Předchozí ÚNOS znamenal Úplně normální opilecký spolek a ten nynější Úplně nenormální ochotnický soubor. V našich hrách je už tak dost alkoholu, takže jsme to do názvu raději nedávali. Občas na naše představení přivedou rodiče i své nezletilé děti.

Kolik máte her a o čem?
V současném repertoáru jsou čtyři hry. Chystáme pátou na jaro. De facto tři současné hry jsou převzaté z repertoáru pražského Občasného divadelního souboru – Indiana Jones a n-tá křížová výprava, Vinnetou – poslední flaška a Pí mušketýrů. Poslední naše hra se jmenuje Záhada jizerského Yettiho. Ta už byla psaná na míru současnému souboru.

Dají se hry charakterizovat?
Nejstručnější popis by byl dobrodružná parodie s prvky revue. Lidsky řečeno to znamená, že to hlavně musí být legrace a hodně se v našich hrách zpívá. Všichni herci zpívají povinně a rádi. Hry jsou plně autorské. U starších her, jak už je vidět z názvů, jsme si jako náměty vzali známé předlohy, z kterých ovšem moc nezbylo. Ve hře Záhada jizerského Yettiho již vykrádám sám sebe.

Jak velkou máte základnu diváků?
Lidi na nás docela chodí, míváme plno. Základnu tvoří kamarádi, kolegové a studenti technické univerzity, ovšem chodí na nás čím dál více „normálních“ diváků, kteří si nás našli v programu.

Kdy mohou diváci vidět vaše další představení?
Ve středu 7. prosince od 19 hodin v Experimentálním studiu Lidových sadů budeme reprízovat Záhadu jizerského Yettiho. Srdečně všechny zvu. Vyčerpávající informace o souboru najdete na webu www.divadlounos.cz.

Záhada jizerského Yettiho

Hra mimo jiné obohacuje jizerskohorské bájesloví o nové podpřirozené i nadpřirozené figurky. Mějte se při svých výletech na pozoru! Jizerskohorské lesy jsou plné zvědavých očí… Toto je první ryze únosácká divadelní hra, žádná recyklace Rálkových starých her. Hra je kratší a hutnější, což jistě není na škodu. Nechybějí písničky a jedna smrtící zvířecí choreografie.

Pí mušketýrů

Budou řinčet meče, budou lítat francouzáky, omdlévat dámy i pánové, víno proteče proudem, přiletí nejmenovaný holub, zašumí nejmenovaná značka piva a odborníci jedné nejmenované onehdá ještě monopolní telekomunikační firmy nám ukážou, jak na to. A do té vší hrůzy naběhnou i živí herci: urození a chudí, inteligenti a blbci, odvážní a zbabělí, malí a velcí, mrtví a živí, muži a ženy, sytí a hladoví, hubení a otylí, střízliví a opilí, brambory a obilí!

Vinnetou - poslední flaška aneb co v mayovkách nenajdete

„Můj rudý bratře!“ „Můj bílý bratře!“
Bratři, sestry, přátelé, je to tady! Hrdinové našeho dětství jsou zpět a s nimi jejich nejslavnější dobrodružství, o kterém neměl ponětí ani sám velký Karl May. Dobrodružství tak dobrodružné, že zapomenete na žízeň v poušti, rozpálené poledním sluncem, nebudou vás píchat kaktusy, vytí sveřepých šakalů vám bude libozvučným zpěvem a ohnivou vodou rozryté obličeje štamgastů místního saloonu stanou se měřítkem krásy. Středobodem snažení vaší centrální nervové soustavy bude jediné: držet a držet a držet palce našim hrdinům, Vinnetouovi a Oldovi Šetrnému, aby překonali nástrahy svých nepřátel z kmene Těch, kteří znají Toho, který líčí pasti, taktéž nástrahy způsobené jejich přáteli, bratry a sestrami i nástrahy, které si bratři způsobí sami sobě… Co říci závěrem? Snad jen: uff, uff! Howgh!

Autor: Hana Langrová

24.11.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 25 000 Kč

Úředníci v oblasti správy průmyslu a dopravy technik dopravy. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 32000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: TECHNIK DOPRAVY, Náplň práce:, • Zajišťuje připravenost dopravních a mechanizačních prostředků společnosti, • Tvoří plány na obnovu vozového parku a plány na vyřazení techniky, • Tvoří plán pravidelných kontrol a oprav dopravních a mechanizačních prostředků za celou společnost, • Plánuje a koordinuje nasazení speciální techniky mezi středisky, • Vyhodnocuje data z digitálních karet řidičů a kontroluje spotřebu PHM, • Koordinuje činnosti jednotlivých dílen prostřednictvím přímých nadřízených, • Zpracovává nabídky (sestavuje kalkulace) a poptávky pro provádění servisu a oprav dopravních a mechanizačních prostředků, • Sestavuje plán středních a generálních oprav strojů, mechanizace a dopravních prostředků, • V rámci zimní údržby provádí dispečerskou činnosti, Požadujeme:, • SOU/SŠ technického směru, • Praxe na obdobné pozici min. 3 roky podmínkou, • Zkušenosti se správou vozového parku a speciální techniky podmínkou, • Znalost zákona č. 111/1994 Sb. Zákon o silniční dopravě a Vyhlášce č. 478/2000 Sb. výhodou, • Uživatelská znalost MS Office, Helios výhodou, • ŘP sk. B, • Samostatnost, pečlivost, • Organizační schopnosti, Nabízíme:, • Pružná pracovní doba v letním období, • Práce na směny v zimním období, • Zajímavé platové ohodnocení dle praxe, • Pololetní odměny, • 5 týdnů dovolené, • Zdravotní placené volno, • Stravenky 110,- Kč/den, • Služební telefon, • Služební notebook, • Služební automobil i k soukromým účelům, • Příspěvky na penzijní připojištění, • Jazykové kurzy, • Pojistka proti škodě způsobené zaměstnavateli, • Možnost čerpání benefitního systému, • Místo výkonu práce Jablonec nad Nisou, Hlásit se telefonicky nebo e-mailem. Kontaktní osoba - p. Dufková. Pracoviště: Silnice lk a. s., Československé armády, č.p. 4805, 466 05 Jablonec nad Nisou 5. Informace: Martina Dufková, +420 602 129 843,488 043 223.

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Strojní inženýr 35 000 Kč

Ostatní strojní inženýři Principal Engineer (Value Analysis/Value Engineering). Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 35000 kč, mzda max. 40000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Technická pozice, odpovědnost za snižování nákladů, spolupráce s oddělením nákupu a engineeringu, implementace projektového managementu, změnového řízení od prvotního návrhu až po SOP. Globální funkce., Koordinace interních a externích zdrojů, Zajišťování schvalování projektů v rámci firemních procesů, Vytváření detailního projektového plánu, Vedení workshopů. Pracoviště: Trw automotive czech s. r. o., Na Roli, č.p. 2405, 466 01 Jablonec nad Nisou 1. Informace: Klára Schillerová, +420 483 354 972,724 509 052.

Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Pracovník ostrahy 14 000 Kč

Pracovníci ostrahy, strážní. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 14000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Zaměstnanec ostrahy - vrátný - vstup a evidence návštěv, evidence vjezdu a výjezdu vozidel, kontrola objektu, práce s PC a CCTV., Zákl. mzda + náborový příspěvek., Pracoviště: PRECIOSA,a.s. Jablonec nad Nisou ul. Opletalova, Průmyslová, Podhorská, Místa jsou vhodná pouze pro OZP., Hlásit se telefonicky, nebo emailem v době od 07.00-18.00 hod.. Pracoviště: Security servis s.r.o. - pracoviště, Opletalova, č.p. 3197, 466 01 Jablonec nad Nisou 1. Informace: Jana Dudková, +420 728 087 274.

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební dělník 16 000 Kč

Ostatní řemeslníci a kvalifikovaní pracovníci hlavní stavební výroby jinde neuvedení. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 17000 kč. Volných pracovních míst: 40. Poznámka: Místem výkonu jsou stavby v regionu Libereckého kraje. Předmětem práce je výpomoc řemeslníkům při stavební výrobě - bednění monolitů, ukládání armatur do konstrukcí, přesun stavebních materiálů v rámci stavby, zdění, omítání, betonování., Hlásit se osobně: každá pracovní středa v týdnu, v čase od 8,00 - 9,00 hodin, v sídle firmy.. Pracoviště: Termil s.r.o., Maxe Švabinského, č.p. 111, 466 05 Jablonec nad Nisou 5. Informace: Petra Jůrková, +420 602 338 173.


Dětské hřiště. Ilustrační foto.

Lidé ze Žižkova Vrchu se ptali na dopravu a hřiště

Biatlonová exhibice. Na snímku je Jaroslav Soukup.

Na biatlon raději autobusem. Břízky čekají uzavírky kvůli sportovní akci roku

K poliklinice staví další díl nového chodníku. Čekejte drobná omezení

Železný Brod – V Těpeřské ulici v Železném Brodě byly zahájeny práce na vybudování nového chodníku, propojujícího centrum města s poliklinikou.

FOTO: S příchodem jara se v liberecké zoologické zahradě narodila další mláďata

Liberecký kraj - Zoologická zahrada opět přivítala nové obyvatele. 

Soutěž Památka roku Libereckého kraje se koná již potřetí

Liberecký kraj – Kraj vyhlašuje třetí ročník soutěže Památka roku Libereckého kraje 2017, jejímž smyslem je prezentace úspěšných obnov kulturních památek.

Kam vyrazit za sportem? Sportovní program na Jablonecku je nabitý

Jablonecko – Přinášíme přehled sportovních událostí na Jablonecku. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT