Tanvald má za sebou velkou premiéru. Jako první v okrese promítalo městské kino Jas ve 3D formátu. Tři představení, uvedená v rámci Tanvaldských slavností, byla velmi úspěšná, přišlo 515 diváků.

Kromě nadšených ohlasů se ale mezi návštěvníky objevily také určité obavy, například ohledně nehygieničnosti při používání speciálních brýlí. Podle zástupců města jsou ale veškeré obavy zbytečné.

„Lidé, kteří navštívili tři první 3D představení, kladli dotazy, jestli jsou brýle nějakým způsobem dezinfikované. Samozřejmě jsou. Zakoupili jsme speciální automatickou myčku, která na jeden cyklus vyčistí dvaatřicet kusů brýlí, takže dezinfekce je velmi rychlá. Všechny brýle projdou myčkou po každém představení a nemůže se stát že ne, takže se skutečně není čeho obávat,“ vysvětlil tajemník tanvaldského Městského úřadu Richard Seidel.

Ten zároveň upozornil na to, že všechny brýle, jejichž hodnota čítá devět set korun za kus, mají speciální kód a kdyby je chtěl někdo odcizit, bezpečnostní rám u východu na to upozorní vydáním zvuku, podobně jako v obchodech.

„Také se objevily kuriózní dotazy, jestli je možné si přímo v kině tyto brýle zakoupit. To je ale zbytečný dotaz, stejně jako je zbytečné pokoušet se brýle odcizit, protože by lidem k ničemu nebyly,“ podotkl Richard Seidel.

Promítání 3D snímku Cesta na Měsíc se v rámci Tanvaldských slavností uskutečnilo za provizorních podmínek, kdy digitální zařízení zapůjčil městu distributor. Kino Jas už sice má veškerou vlastní techniku potřebnou ke 3D projekcím, ještě ale čeká na některé certifikace a potřebné dokumenty.

Pravidelně a přes vlastní technologii začne tanvaldské kino promítat ve 3D formátu v říjnu.