Jablkoň - originální muzika na pomezí folku, jazzu, popu, klasické hudby a rocku. Hudební skupina Jablkoň vznikla právě před třiceti roky. V době působení totalitního režimu se, podobně jako mnoho jiných kapel, potýkala se zákazy, cenzurou a dalšími překážkami. Přesto si svou originální hudbou dokázala vybudovat velmi dobré jméno u odborné kritiky i posluchačů. Ihned po sametové revoluci skupina Jablkoň využila otevření hranic a začala s úspěchem koncertovat v zahraničí. V Evropě, ale i v Severní Americe a Africe absolvovala více než tisíc koncertů. Na konci devadesátých let se kapela vrátila k činnosti především v České republice. Začala pravidelně koncertovat s houslovým virtuosem Jaroslavem Svěceným i s různými symfonickými orchestry, vystupovala s tanečně akrobatickou formací Galumpha (USA), dělala hudbu k filmům, divadelním a televizní inscenacím, natáčela desky. Základem její činnosti ovšem zůstalo koncertování pro běžné publikum.

V posledních deseti letech kapela velmi omladila, takže z původní sestavy zůstala jen duše skupiny Michal Němec. V současné době hraje Jablkoň v tomto složení: Michal Němec (zpěv, kytara – autor většiny hudby a textů), Martin Carvan (kytara, sbor), Johnny Jůdl (baskytara, fagot), Petr Chlouba (bicí, percussions, akordeon) a Anička Duchaňová (zpěv, saxofon).

Sound Jablkoně je skutečně originální a nezaměnitelný, proto je velmi silným zážitkem jeho poslech na koncertech i na cd. Jablkoň vydala 12 CD a 1 DVD. Je držitelem dvou českých Andělů (obdoba Grammy) a osmkrát byla na Anděla nominována.

Jana & Kůň - Jana Šteflíčková s kapelou, tj. originální muzika na pomezí folku, jazzu, šansonu, popu, klasické hudby a rocku.
Jana Šteflíčková je písničkářka a herečka pražské Ypsilonky, v roce 2006 držitelka písničkářské ceny Krteček festivalu Zahrada. Kapela Kůň vznikla v roce 2005 jako trio, které hraje osobité divadelní písně. Současný repertoár Koně je ovlivněn hlavně šansonem, jazzem, pochodovými písněmi a dalšími žánry, členové Koně spolupracují i s jinými kapelami a interprety - např. Vesnou Cáceres, Feng-Jün-Song, Alvik, atp. Jana Šteflíčková - zpěv, kytara, Vojtěch Želinský – kytara, zpěv, Jan Judl - baskytara, fagot, Robert Švehla - bicí nástroje.