Ani letos nebude molo jablonecké přehrady ochuzeno o kulturní počin. Předvede se na něm Dušan Vitázek za doprovodu muzikantů z rytmické sekce B-Side Bandu. V rámci festivalu Město plné tónů společně nabídnou v pondělí 18. června od 20 hodin posluchačům československé původní písně z Vitázkova pera.

„Do Jablonce jezdíme s Městským divadlem v Brně. Vždy, když jsme zde hráli, jsme se setkali s nadšeným ohlasem publika. Diváci jsou tady zkrátka bezvadní a vždy se do Jablonce těším,“ říká interpret, který vystudoval muzikálové herectví na Janáčkově akademii múzických umění v Brně.

Podle něj je Jablonec město plné příběhů a historie. „Vždy si najdu čas mezi zkouškou a představením na procházku v kopcích, které jsou posety krásnou architekturou. Jakmile jsem rozeběhl svůj projekt KDE a zahrál první vyprodaný koncert v Brně, hned jsem volal do Jablonce, jestli můžu dorazit,“ popisuje Vitázek.

V současné době je členem Městského divadla v Brně. Po dobu angažmá na této scéně získal dvě ocenění Thálie. Dostal ho v roce 2004 za svůj herecký výkon v muzikálu Hair, úspěch zopakoval i o osm let později, kdy cenu obdržel za dvojroli Jekylla & Hydea ve stejnojmenném představení Městského divadla Brno.

V Čechách, na Slovensku i na zájezdech po Evropě účinkoval ve světových muzikálech jako Jesus Christ Superstar, Les Misérables, Rent, West Side Story a dalších. V roce 2017 odstartoval svou sólovou kariéru se zmíněným hudebním albem KDE. Jeho produkcí jsou jeho vlastní písně s osobní výpovědí, skladby z jeho osobního života a písně o tom, co jej zajímá a baví. Někdy jsou oděny do blues, jindy do folkrocku a někdy také do populární melodie. Snaží se mířit na každého.

„Mou cílovou skupinou jsou všichni. A není to fráze. Písničky si zpívají moje dcery i jejich babičky, kamarádi i jejich ženy, uvaděčky z divadla, manažeři i autobusáci,“ dodává Dušan Vitázek.