„Přijďte se pobavit, užít si veselý víkend,“ láká Hana Blaháčková z Babylonu. Akce startuje již v pátek v Královské zahradě. Pokračovat bude i v sobotu a v neděli vyvrcholí velkou akcí především pro děti v sále Expo.

Rodiče se mohou těšit na kvalitní burčák. „Pro zpestření je připravena i ochutnávka a prodej odrůdových burčáků a pravého hroznového moštu z Chateau Lednice. Každý den v Královské zahradě,“ láká Blaháčková rodiče. Ale rodiče a děti se nemusí bavit odděleně. V rodinném týmu si mohou zasoutěžit při vyřezávání dýně. „Bude to soutěž pro celou rodinu, soutěžící se mohou těšit i na ceny,“ pokračuje Blaháčková.

Dýňová show

Podle ní se po celý víkend mohou všichni dobře bavit. Součástí bude i diskotéka, dýňová show, kdy budou dýně vyřezávat profesionálové, a další. Dýni si děti budou moci namalovat i na obličej. Vyzývá také všechny děti, aby přišly oblečené v převleku za dýně. „Takové totiž dostanou odměnu,“ říká Blaháčková.

Vstupné na hlavní program v sále Expo je čtyřicet korun, děti do dvou let mohou přijít zdarma. Bez placení mohou všichni i do Královské zahrady. Každý návštěvník také obdrží vstupenku do Lunaparku plus jednu zdarma.

V pátek akce startuje již v poledne a potrvá až do šesti hodin. V sobotu se návštěvníci mohou přijít podívat již v deset a ochutnávat mohou až do šesti. V neděli také od deseti hodin, ale jen do jedné. Pak se akce přesune do sálu Expo, kde proběhne dětská akce od tří do pěti hodin.

Soutěž o sekt

Po celý víkend potrvá i další soutěž. „Každý, kdo přinese k dýňovému stánku vyřezanou dýni, bude zařazen do slosování o dětský soaré sekt,“ dodává Blaháčková. A na závěr malé upozornění. Na vyřezávání dýní si přineste vlastní nožíky.