Neváhejte, vezměte své děti s sebou na festival! To radí pořadatelé Benátské! rodičům, kteří se chystají od 23. do 26. července do sportovního areálu v libereckém Vesci. Bude tu 23. ročník jednoho z největších českých open airů. Organizátoři nabízejí dětem vstup zdarma, příměstský tábor, hlídací koutek, dětskou zónu, písečnou pláž a další atraktivní program.

S Olegem Homolou

V rodinném duchu budou letos i některá netradiční festivalová hudební spojení, která na jiných akcích nelze vidět. „Na novou stage Skutečná liga si odskočí z vystoupení se Třemi sestrami Lou Fanánek Hagen, aby si zazpíval poprvé v kapele Ešus svého syna. Try Duby, skupinu otce Wohnoutů Olega Homoly, přijdou podpořit jeho synové Matěj a Honza. Na našich pódiích se vystřídají i dvě generace rodiny Pavlíčků. Michal Pavlíček starší zahraje se Stromboli, jeho syn Michal Jr. s kapelou Gang Ala Basta," slibuje ředitel festivalu Pavel Mikez.

Festival Benátská!, který se profiluje jako rodinný a mainstreamový, už zveřejnil prvního zahraničního headlinera Helloween a jména české domácí špičky včetně Davida Kollera, Chinaski či Mekyho Žbirky, nabídne i další populární interprety jako je Aneta Langerová, Michal Hrůza, Vladimír Mišík, No Name, Lenny i Václav Neckář. Již brzy organizátoři ohlásí i dalšího zahraničního headlinera.

Vožrali se kuchaři

„Jsme otevření rodinám, proto jsme poprosili interprety, kteří u nás hrají, aby se propojili i na pódiu v netradičních hudebních spojeních," řekl spolumajitel Benátské! Petr Pečený. Bratři Matěj a Honza Homolovi tak přijdou křtít tátovi Olegovi a jeho kapele Try Duby nové CD v rámci písně Vožrali se kuchaři. „Psal jsem ji s mýma klukama a výtvarníkem Markem Doušou před patnácti lety. Zatím na žádném albu nevyšla, ale na koncertech bývá úspěšná. Hrál jsem ji s řadou kapel a samozřejmě i s Wohnoutama, bigbítově i unplugged, a také s naší rodinnou kapelou Los Homolos. Na Benátské! předvedeme verzi s Try Duby a Wohnouti připojí nějakou legrácku, zase něco nového," komentuje hudebník a fotograf Oleg Homola.

od 23. - do 26. července Liberec Vesec RODINNÝ FESTIVAL „Michal Pavlíček starší zahraje se Stromboli, jeho syn Michal Jr. zas s Gangem Ala Basta," uvádí Pavel Mikez

Na novou stage Skutečná liga, ta se zaměří na mladé kapely, přijde z hlavní scény frontman Tří sester Lou Fanánek Hagen a podpoří svého syna Oskara a jeho skupinu Ešus. „Hostovat s Ešusem budu poprvé a asi ne naposledy. Jsem na to zvědavý! Asi spolu nacvičíme jednu jejich píseň a Pijánovku jakožto legendární sestří hit," soudí Fanánek, který v kapele Ešus vidí podobné jiskření, jako v Sestrách zamlada. „Ešus se mi líbí, texty jsou přímočaré, holky, pití, střední škola… Je to vše nové a nezkomplikované penězi. Držím jim pochopitelně palce," říká Lou.

Pláž i dětský koutek

Rodiče, kteří na festival Benátská! dorazí s dětmi, za ně nemusí platit vstupné, když nepřekročí ratolesti výšku 140 cm. K dispozici bude hlídací koutek, písečná pláž, dětská zóna s výtvarnými dílnami liberecké galerie, Pokus parkem liberecké IQlandie či IQParkem, kde mohou zažít fyzikální jevy a experimenty na vlastní kůži. „Organizujeme i příměstský tábor. Rodiče do nich ve čtvrtek děti odloží a v neděli si je vyzvednou. S dětmi budou na našem festivalu pracovat zkušení certifikovaní odborníci," říká Pavel Mikez. Rodiny mají díky vstupence na festival slevy i do Zoo Liberec i na lanovku na Ještěd.

Za kolik vstupenky

Do předprodeje pořadatelé uvolňují lístky ještě za zvýhodněnou cenu. Za 1 149 korun lze koupit elektronickou vstupenku na celý festival při registraci na jméno. Přenosný lístek bez registrace, ten zájemcům přijde mailem, je nyní za 1 199 Kč. V kamenných prodejnách stojí 1 279 Kč.

Pořadatelé pouští do prodeje i limitovanou edici VIP lístků. VIP vstupenka obsahuje celofestivalovou vstupenku pro jednu osobu, samostatný VIP vstup, parking zdarma, přístup do samostatné zóny v areálu s výhledem na hlavní scénu, samostatné toalety, velkokapacitní stan se sezením, bar s obsluhou, možnost setkání s umělci i obchodními partnery. VIP vstupenku lze koupit přes festivalový web za 2 800 Kč nebo v kamenných prodejnách za 2 990 Kč.