Během vystoupení nejprve na hlavu Petra Fialy hodil jeden z fanoušků kelímek s pivem. Později se několik mladých návštěvníků rozhodlo, že jim parket hlediště k tanci nestačí a vylezli si přímo na pódium ke kapele.

Frontman se musel jít převléknout
“Petra Fialu kelímek s pivem nepříjemně překvapil. Musel se jít převléknout do suchého, a asi se mu zpátky na pódium moc nechtělo, protože byl pryč asi deset minut. Pauzu vyplňoval saxofonista,“ uvedla jedna z divaček.

Jak doplnila, tančící fanoušky z pódia vykázali samotní muzikanti. Museli jim vysvětlit, že pódium je prostor pro kapelu, nikoliv pro diváky. Nejen pohodu, ale bezpečnost hudebníků hlídá při každém vystoupení pořadatelská služba. Někdy ovšem nestihne včas zakročit. „O incidentu jsem slyšel, ale nebyl jsem při něm. Měl jsem zrovna službu na divadle v sousedním Experimentálním studiu,“ podotkl Michal Kadlec z programového oddělení kulturního centra Lidové sady.

„Občas se stává, že fanoušci vylezou na pódium. Berou to jako sport. Muzikanti si někdy musí s nimi poradit sami, protože pořadatelské službě trvá, než se k pódiu dostane,“ dodal.

Kapela Mňága a Žďorp si ve středu 18. března zopakovala pod Ještědem podobný koncert, jaký tu odehrála vloni. Představila posluchačům své nové album Na stanici polární, se kterým vyjeli muzikanti na turné po českých a moravských městech. Turné k novému CD zahájila skupina na začátku března a uzavře jej na konci května.