Dokument režisérky Sommerové se vrací k tématu holocaustu. Vypráví o sedmi židovských ženách, které během druhé světové války vzdorovaly nacistickému teroru na frontách i v koncentračních táborech. Název snímku pochází z židovského svátku, při němž se rozsvěcí svíce za všechny oběti holocaustu.

Film Sedm světel se promítá ve velkém sále Krajské vědecké knihovny od 19.00 hodin a po něm by měla následovat debata s režisérkou.
Organizátoři letošního jedenáctého ročníku festivalu, který se už z Prahy přesunul do regionů, zvolili jako základní témata vodu, naftu, plyn, energetiku, oteplovaní, ekonomiku a finanční krizi. Jde o témata, která ovlivňují život lidí po celém světě.

U příležitosti dvacátého výročí od pádu Železné opony se pořadatelé tímto ročníkem současně zaměřují na dnešní dvacetileté, kteří představují první generaci v České republice, jež vyrostla ve svobodě. Zároveň jde o generaci, jejíž život bude zásadně ovlivněn zmíněnými tématy.
V Liberci potrvá festival do 30. března a promítat se bude na několika místech.

V úterý 24. března se Jeden svět přesune do Experimentálního studia a v pátek 27. března převezme na tři dny festivalovou štafetu zdejší kino Lípa. Souběžně s Experimentálním studiem se budou dva dny, v úterý 24. března a ve středu 25. března filmy hrát také v Čajovně 82 vůní na Sokolovském náměstí. Dva snímky bude dávat i Komunitní středisko Kontakt, bude to v úterý 24. března opět Sedm světel a v pondělí 30. března Černá srdce.

Z českých snímků se diváci mohou těšit také třeba na známý dokument režisérky Heleny Třeštíkové René nebo na filmy Gyumri či Vítejte v KLDR!. Zahraničních dokumentů z celého světa uvidí lidé několik desítek.

I v Liberci bude promítání oživeno několika debatami, například s Janem Šolcem, předsedou Etického fóra, a dorazit by měl i skutečný René Plášil.