Diváci se mohou těšit na tři herce z Partičky (Ondřej Sokol, Michal Suchánek, Richard Genzer) i Simonu Krainovou, Simonu Babčákovou a také Lukáše Vaculíka.

„Už poprvé s Báječnými lety pod psa to byla vítaná příležitost se podívat na minulost s odstupem a humorem," říká režisér Petr Nikolaev. V předchozích letech se věnoval závažnějším žánrům, točil divácky oceňované drama Lidice či thriller Příběh kmotra.

A dodává: „V tom základním humoru se současné setkání s látkou Michala Viewegha neliší. Poslední filmy, které jsem dělal, byly dost vážné, a tak doufám, že i diváci v kině se zasmějí!"

Krása vs. ošklivost

Román Vybíjená vydal jeden z nejčtenějších domácích autorů současnosti v roce 2004.

Kniha i film jsou groteskou o přátelství, osudových láskách, kráse a ošklivosti, alkoholu a hledání lidského štěstí. V několika časových rovinách vypráví příběh spolužáků, kteří spolu prožívají různé životní etapy. Ocitáme se na abiturientském srazu gymnázia. Zdánlivě banální situace dává prostor nejen pro sentimentální vzpomínky, ale především k bilanci nenaplněných tužeb i uskutečněných snů a prožitého života.

V centru příběhu jsou tři kamarádi Jeff, Skippy a Tom, které životní peripetie neustále vracejí do společného bydliště staromládeneckého doupěte, které se pro ně stává útočištěm podle toho, jak získávají či ztrácejí své životní partnerky.

Sebeironie a štěstí

Jejich protipólem jsou dvě ženské hrdinky třídní kráska Eva, která se stane postupně objektem lásky všech spolužáků, a ošklivka Hujerová, které schopnost sebeironického nadhledu dává nejen schopnost přežít ve světě krásných, ale najít i vlastní cestu ke štěstí.

Filmy podle knih Michaela Viewegha

Divácky nejnavštěvovanějšími adaptacemi Vieweghových knih jsou tyto snímky:

Účastníci zájezdu (režie: J. Vejdělek, 834 708 diváků)

Román pro muže (režie: T. Bařina, 584 425 diváků)

Román pro ženy (režie: F. Renč, 584 382 diváků)

Nestyda (režie: J. Hřebejk, 582 369 diváků)