Expedice, složená z horolezců, filmového a zabezpečovacího týmu a ze členů Divadla Járy Cimrmana se na Altaj vydala vloni v srpnu. Podnikli zde prvovýstup na do té doby bezejmenný vrchol Altajského pohoří a pojmenovali jej Hora Járy Cimrmana. V rámci přípravy byl vykonán, mimo jiné, i cvičný výstup na Štěpánku, kterého se vloni účastnily stovky lidí z Tanvaldu i širokého okolí.

Pondělní vernisáže výstavy, kterou vlasteneckým a veselým zpěvem doprovodil sbor děvčat a chlapců z tanvaldského gymnázia se účastnil i náčelník expedice Václav Kotek, který přítomným vyprávěl o cestě, výstupu, ale i patálii, kterou měli, když ze dvou naložených vrtulníků dorazil do hor jen jeden. No, Rusko.

„Jediný jsem měl na sobě expediční triko s vyobrazenou horou, tak nám při hledání hory pomohlo,“ s úsměvem poznamenal V. Kotek. Největším úspěchem celé expedice je nejen dobytí vrcholu, ale také potvrzení Federace alpinismu Ruska o uznání výstupu a pojmenování hory na Horu Járy Cimrmana. Hora JC je 3610 m vysoká a leží na úpatí municipálního útvaru Usť Koksinskij okres na horním toku řeky Tekel s geografickými souřadnicemi 49°53´02“ s.š. a 86º36´08“ v.d.

Fotografie z Expedice Altaj jsou k vidění na balkóně ve vestibulu tanvaldského kina do 6. června. Odtud poputují ke Štěpánce, kde se v jeden jediný den, 7. června uskuteční přírodní výstava fotografií z výstupu na Horu Járy Cimrmana. Výstava v Městském kině Jas je zpřístupněna ve dnech filmových představení zpravidla v pondělí, ve středu a v pátek od 18 hodin.