„Neokoukaná“ hudba FruFru putuje napříč žánry. Ve spojení s nevšedními texty nabízí výjimečný hudební zážitek. Skupina FruFru vznikla v roce 2000 v Třebíči za účelem příležitostného seskupení k improvizacím na různých uměleckých vernisážích.

V únoru 2003 FruFru vydala debutové album Hmotný svět s texty Honzy Volfa, Allena Ginsberga, Georga Trakla, Václava Bartoše a kmene Evenk. V rámci prezentace se FruFru objevila v pořadech České televize, hudební televize Óčko, Musicbox TV a na soukromých i státních rozhlasových stanicích. Její hudba se dostala i na CD hudebních kompilací, například na kompilaci Sound Czech 2004 nebo Rock&Pop 2005.

V prosinci 2005 kapela vydala své druhé album Nevěř tichu u Indies records, za které získala i nominaci na žánrovou cenu akademie populární hudby Anděl 2005.

Nahrávka se točila v Sonurecords a v klidu domácího studia. Texty si psal opět Václav Bartoš, další poskytli Ditmar Chmelař, Kryštof Ewanče a anonymové ze 16. století.

Album se dostalo do distribuce v Polsku a na zahraniční internetové servery a může se pochlubit spoustou pochvalných recenzí. Byl natočen i hudební klip k písni „Minulost patří robotům“.

V lednu 2009 vychází u Indies zatím poslední album „Až přiletí tučňák…“ za účasti hostů, jako například Gabriely Vermelho, Dorotky Barové, Františka Kučery, Jakuba Vejnara.

K písni Přijď byl v říjnu 2009 natočen klip v brněnském HaDivadle, ve kterém se objevují i známé tváře HaDivadla, jako jsou Tomáš Matonoha, René Kalný, Maruna. V roli toužebně očekávané milé, která se neustále válí po restauracích, se nachází Gabriela Vermelho.

Během svého bezmála desetiletého působení se FruFru představila na stovkách pódií v České republice, na Slovensku, v Polsku, Německu, Slovinsku, Maďarsku, Chorvatsku, Velké Británii a Francii. Z festivalů to byly například Rock for People, Trutnov, Planet Roxy, Králíky, Boskovice, Zámostí, Mezi ploty, Prázdniny v Telči, Febiofest, Globalbeat, Klikkfest N. Zámky, Szighet Budapest, The Mayor's Thames Festival London, Bardentreffen Nürnberg, Angermünde, East goes West Leer, World & Ethno Levice a další …