Novinářům řekl, že hraní je jeho celoživotní a jediný koníček, na kytaru hraje každý den. Svou první dostal od rodičů, když mu bylo deset let, od té doby hrál na více než 80 kytar.

Osmnáctý ročník festivalu Benátská noc v Malé Skále na Jablonecku začne oficiálně v pátek. Prvním nedočkavcům se ale areál otevřel už ve čtvrtek, kdy bylo na programu vystoupení Aleše Brichty, Kamila Střihavky nebo slovenských No Name.

Gary Moore prozradil, že se jeho fanoušci mohou těšit na známé sklady Out In The Fields či Empty Room, ale i tři zcela nové písně. Jisté je, že koncert zakončí hitem Parisienne Walkways. Je to píseň, která vznikla už před 30 lety a pokaždé se prý hraje na závěr koncertu.

Na konci tohoto roku by měl Moore vydat nové album. Uvedl, že bude rockové s keltskými vlivy. "Moje bluesová alba byla velmi úspěšná, mohu si proto dovolit ten luxus vrátit se k rockovým kořenům," řekl hudebník novinářům. Jak dodal, vyrůstal především na hudbě Beatles, rád poslouchá také U2, Rolling Stones nebo Kings of Leon.

Osmapadesátiletý rodák z Belfastu v Severním Irsku se stal v 16 letech členem kapely Skid Row. Po odchodu ze skupiny v roce 1973 založil Gary Moore Band a vydal debutové album Grinding Stone. O rok později se stal členem Thin Lizzy a nahrál s nimi album Night Life. Potom se připojil ke skupině Colosseum II. V roce 1978 se osamostatnil.

Další ze zahraničních hvězd Benátské noci bude švýcarská skupina Krokus. Pětice hudebníků, jejichž tvorba bývá přirovnávána k produkci AC/DC, zahraje na závěr festivalu. Lákadlem festivalu je také britská rocková skupina Fiction Plane, jejím členem je syn hudebníka Stinga, zpěvák a baskytarista Joe Sumner.

Benátská noc přivítá i německé Die Happy se zpěvačkou Martou Jandovou, finské metalisty Stratovarius, ze Slovenska přijede Tublatanka, Richard Müller nebo Horkýže slíže.

Tuzemskou scénu zastupí Mig 21, David Koller, Toxique, Eddie Stoilow, Vitacit, Tomáš Klus, Xindl X, Arakain, Michal Hrůza, Sto zvířat a Žlutý pes.
Loni v Malé Skále zahrálo na 120 kapel a interpretů. Podle odhadu pořadatelů akci navštívilo rekordních 20.000 lidí, asi o 4000 více než ročník předcházející.