Kapela Už jsme doma by měla patřit k největším tahákům letošního Worldfestu, přehlídky, které budou od pátku 9. září do neděle 11. září hostit hrad Grabštejn. Na jeho nádvoří i v historických interiérech návštěvníky čekají vystoupení desítek interpretů a hudebních formací, řekl Jiří Vydra z pořádající Kulturní agentury Štěk.

Festival etnické a alternativní hudby a divadla se letos na Grabštejně uskuteční podeváté. Pravidelně na něj míří několik stovek lidí.

Už jsme doma se na letošní program dostali až na poslední chvíli. „Je to trochu i záchrana za situace, která vznikla kvůli tomu, že jsme měli mít hlavní hvězdu festivalu Psí vojáky. Ti v době, kdy už jsme měli vytištěné všechny plakáty a tiskoviny, ohlásili konec a zrušili všechny dosavadní i následující festivaly,“ řekl pořadatel a dodal, že podle dosavadních ohlasů se ale fanoušci na vystoupení Už jsme doma těší ještě víc.

Na Grabštejně se představí například kapela Kopir Rozsywal Bestar, hudební experimentátor Jiří Konvrzek, němečtí bubeníci Balumuna nebo love punková kapela Vobezdud. „Náš festival se vyznačuje ne tím, že by tam byly kapely velkých festivalů, které se jenom 'provařeně' opakují, ale snažíme se hledat nové věci, které můžeme divákům předvést jako pestré menu,“ naznačil Vydra.

Za zmínku podle něj stojí například kapela Ladě, která předvede svou originální hudbu. K lákadlům by mělo patřit také vystoupení známého bubeníka Miloše Dvořáčka s Tomášem Dvořákem, zakladatelem hudebního projektu Floex a pianistou Jiřím Libánským.