Po tři dny byl Jablonec n. N. hostitelem celostátní přehlídky scénického tance mládeže a dospělých Tanec, tanec… 2013, a to už pojedenácté v řadě. Přehlídku zakončil v neděli v Eurocentru mezinárodní projekt Slováka Milana Kozánka Couch Corner, který vznikl v době autorových studií v Kanadě. Propojoval otázky na aktuální téma, například jak politika a volby mohou ovlivnit tanec, jež pak přecházely v pohybovou improvizaci.

Nad celou přehlídkou převzala záštitu náměstkyně primátora Soňa Paukrtová, která v jejím závěru předala také historicky zcela první Cenu města tance. „Hned od počátku se mi líbilo, že Jablonec, léta vnímaný jako město sportu nebo bižuterie, získá další přívlastek, a to město tance. A tak jsme se rozhodli, že toto označení ještě podpoříme Cenou města tance za výrazný umělecký počin a osobitou výpověď v tanci spojenou s tvůrčím rezidenčním pobytem v Jablonci nad Nisou. Tu jsem předala na základě doporučení odborné poroty trojici choreografek z plzeňské skupiny NoTa Lence Jíšové, Kateřině Liskové a Pavle Novákové a těším se na setkání s nimi příští rok," konstatovala Paukrtová.

Choreografky a jejich soubor tak získaly třídenní rezidenční pobyt před příštím ročníkem Tanec, tanec…2014: „Využijí jej k nastudování choreografie, která bude souviset s městem a premiéru bude mít na 28. ročníku přehlídky v roce 2014," vysvětluje podstatu ceny náměstkyně primátora.

Ocenění na letošní přehlídce scénického tance získal také domácí soubor Parau Parau, jenž byl s choreografií OD-BAVTE SE nominovaný na přehlídku Kolín Otevřeno 2014.