Skupina v posledním roce zmizela z doslechu tanvaldských fanoušků, ale vrací se v plné síle. „Ikaros se pokoušel létat a padat za hranicemi Jizerských hor,“ vysvětlil jeden ze členů kapely Honza Blaschke. Zbyněk Koldovský dodal, že nové skladby představili zejména v hlavním městě a objeli pár letních festivalů. K pozitivům působení v Praze řadí i to, že tam získali několik opravdu věrných fanoušků, kteří je bezmezně milují. „Významný výtvarník, nadějný spisovatel, osmdesátiletá stařenka, krásná studentka, bezdomovec, majitel klubu a další. Někteří z nich přijedou na křest do Tanvaldu,“ dodal Blaschke.
Muzikanti svou produkci označují jako Jizerskohorský rock. „Jinak je to taková alternativní směska,“ poznamenal k novému CD Koldovský.
V Praze se kapela náhodně setkala s Ester Kočičkovou a o kmotře bylo rozhodnuto. „Už tehdy jsem si všiml, jak originálním způsobem otevírá šampaňské,“ volbu vysvětlil Blaschke. Šansoniérka nebude jen křtít, ale přijede v doprovodu klavíristy Lubomíra Nohavici.