Vystoupení unikátní skleněné harfy, Mirror Man či beseda s nejuznávanějším současným designérem Maximem Velčovským - to vše je připraveno v sobotu 28. října v jabloneckém Muzeu skla a bižuterie. Ve velkém stylu tak skončí rozsahem jedinečný výstavní projekt, na němž se od června do října prezentovalo 12 zemí, 20 škol, 25 výtvarníků a 89 značek.

Do muzea se vrátí skutečný, pravý, zrcadlový Mirror Man, který projekt mezinárodního trienále v červnu také zahajoval. Také tentokrát bude připraven svým originálním kostýmem a světelnými efekty oživit expozice muzea a zapózovat s návštěvníky.

Jedinečný zvukový a vizuální zážitek nabídne Lenka Morávková. Zahraje na svůj netradiční unikátní nástroj. Nástroj je sestavený z 21 skleněných tyčí. „Bohemian Cristal Instrument“ je jediný artefakt svého druhu na světě. „S velkým úspěchem se s ním letos prezentovala třeba na hudebním festivalu Colours of Ostrava. A návštěvníci dostanou dokonce možnost si pod jejím dohledem tento unikát sami vyzkoušet,“ dodává ředitelka muzea Milada Valečková.

Skutečnou lahůdku pro všechny milovníky designu pak představuje od 14 hodin beseda s významným českým designérem a pedagogem Maximem Velčovským. Věnuje se především tvorbě ze skla a porcelánu a mimo jiné se může pyšnit titulem Designér roku 2007. V poslední době navrhuje křišťálové výrobky například pro firmy Bohemia Machine nebo Lasvit.

Tak se hraje na unikátní skleněnou harfu: 

The Magical Sounds of the Bohemian Cristal Instrument - Lenka Morávková  Zdroj: Youtube.com/TEDx Talks

Po celý den se každý návštěvník také může stát porotcem při výběru divácky nejzajímavější kolekce výstavy Trendy.Design.Produkce. Zároveň se tím zařadí do slosování o zajímavé ceny. V ateliéru muzea pak bude v době od 10 do 17 hodin probíhat tvůrčí dílna pro malé i velké, v níž se návštěvníci stanou spolutvůrci originální velkoprostorové skleněné mozaiky ve tvaru loga celého projektu. Mozaika bude po dokončení instalována mezi okna v budově muzea. Zároveň si mohou vyrobit vlastní upomínkový předmět, rovněž ozdobený skleněnou mozaikou. Celý program je pro návštěvníky zdarma.