„Organizátoři vybrali náš sbor na základě dosavadních úspěchů a výsledků v interpretaci současné, zejména české duchovní hudby,“ uvedl ředitel Základní umělecké školy v Jablonci Vít Rakušan.

Jak dále zmínil, nejen pro sbor, ale také pro školu je to čest. „Když nám v létě oznámili, že náš sbor vybrali z celé České republiky na základě vlastního průzkumu prezentace duchovní hudby, byli jsme velice potěšeni,“ dodal Rakušan.

Iuventus gaude! zazpívá papeži Benediktu XVI. při jeho návštěvě Prahy, a to v sobotu 26. září v kostele Panny Marie Vítězné na Malé Straně při jeho oficiálním setkání s dětmi.

V těchto dnech vrcholí přípravy pro sbor samotný. Vystoupení má totiž svá přísná a bezpečnostní pravidla.

Sbormistr Tomáš Pospíšil při této jedinečné příležitosti zkomponoval skladbu, aby svým charakterem a podobou přesně vyhovovala příležitosti, při které zazní.

„Zhudebnil jsem biblický žalm ukazující postoj dítěte jako příklad pro úspěšnou a moudrou dospělost. Skladba se jmenuje Cesta k Jezulátku,“ vysvětlil sbormistr Iuventus gaude! Tomáš Pospíšil s tím, že pro vystoupení vybral závažnější skladby, jejichž nastudování není pro děti jednoduché.