DUO PARADISO
Duo složené z flétnistky Melanie Sabel a kytaristy Štěpána Matějky, působí již od roku 2002. Oba jsou absolventy AMU a Vysoké hudební školy v Rostocku ve třídách Anji Setzkorn-Krause, prof. Milana Zelenky (AMU) a Prof. Thomase Offermanna. Své interpretační umění rozširovalo pod vedením špickových komorních souborů jako např. Verdi Quartet a Ensemble Recherche. Od roku 2005 bylo duo podporováno nadací Yehudi Menuhina "Live Music Now" a kulturního fondu Hypo-Vereinsbank. Ensemble koncertuje doma i v zahraničí. Úspěchy slaví také na mezinárodních soutežích, v roce 2005 1. cena na mezinárodní souteži komorní hudby "Karel Ditters z Dittersdorfu" ve Vidnavě a v roce 2006 1. cena na mezinárodní souteži "Luys Milán" vila de L'Olleria ve Španelsku, v rámci této ceny bylo turné po Španělsku a produkce CD. Během svého působení vytvořlio duo narhávky pro Český a Severoněmecký rozhlas.

Martin Dušek
Narodil se v roce 1986 v Praze. Divadlo se stalo už od útlého věku jeho velkou zálibou, která ho neopustila ani při studiu technických předmětů na Střední průmyslové škole sdělovací techniky v Praze. V současné době se věnuje převážně svým dětem a čistí si hlavu improvizacemi s divadelním souborem Samé vody. Od roku 2009 spolupracuje s ansámblem Duo Paradiso.

Jean Giono
Narodil se roku 1895 v malém provensálském městě Manosque na jihovýchodě Francie, které až do své smrti roku 1970 prakticky neopustil. Přesto jeho dílo, které již od dvacátých let vzbuzovalo značnou pozornost, ne-dostalo nálepku „re-gionalismu”. Hrdiny prvních Gionových románů jakoby nebyli lidé, ale příroda: země, řeka, hory. Próza Muž, který sázel stromy z roku 1953 jakoby byla návratem k původní Gio-nově fascinaci prostým člověkem a jeho dokonalým splynutím s přírodou. Obraz provensálského pastýře je oslavou neokázalé vytrvalé činnosti, která si nedělá nárok na odměnu, a přece se svým výsledkem blíží aktu stvoření.