Výtvarnici Petru Kurowski Ještěd fascinuje, a jak sama říká, od té doby, co ho poznala, dostal její život nový směr. K Ještědu si utvořila silné pouto.

Do Liberce, tedy hlavně na Ještěd, přijíždí pravidelně, svoji lásku k Ještědu vyjadřuje prostřednictvím komiksů, které tvoří řadu let. Nyní je představí liberecké veřejnosti. Komiksy o Ještědu, strašidlu z vysílače, ale i Karlu Hubáčkovi si mohou návštěvníci prohlédnout do čtvrtka 25. října v Radničním sklípku radnice v Liberci.

„Ústředním tématem je Ještěd a bytost jménem Jiřgi. Je modrý duch bytost, stvořená při bouřce, je to produkt energie, frekvencí a materie. Jiřgiho otec je sám Ještěd, Jiřgiho dědeček pak Karel Hubáček, autor stavby," řekla za pořadatele výstavy Jitka Mrázková.

V bizarních příbězích, které se odehrávají na Ještědu, se objevují smyšlené i reálné osoby zaměstnanci hotelu, autorka sama, i Karel Hubáček. V jednom příběhu vystupují strašidelní kostlivci, kteří odnaučují hosty kouřit, jindy ožívá žvýkačka, v jiném z příběhů se sama autorka vdá za Ještěd.

Část výstavy se nachází v hotelu Ještěd v době konání Oslav Ještědu.

Petra Kurowská se narodila v roce 1961 v Drážďanech, pracuje ve sklářském průmyslu jako rytec skla. Zajímá se o geologii, astrofyziku, spiritualismus.

Výstava je přístupná od pondělí do pátku od 10 do 17 hodin.

PETRA KUROWSKI

výstava komiksů o Ještědu, strašidlu z vysílače i Karlu Hubáčkovi

Kde: Radniční sklípek radnice, Liberec

Kdy: do čtvrtka 25. října

Otevřeno: od pondělí do pátku od 10 do 17 hodin.