Průběžné obměňovaný repertoár spolu s novými personálními posilami, stejně tak jako důležité dobré kolegiální vztahy v kapele řadí Jazz h Factor mezi kapely, které v poslední době sklízí velmi dobré kritiky jazzových odborníků i ostatních muzikantů.

„Pomalu se také schyluje k vydání druhého autorského CD původně plánovaného již k loňskému 20. jubileu orchestru, takže se pravidelně scházíme na zkouškách a pilně muzicírujeme. Vlastnost to nakonec Čechům, myslím si, že právem přisuzovaná," říká František Fredy Kozderka Malechovický, kapelník JhF v pozvánce. To všechno ovšem není vůbec nic proti tomu, když si kapela může zahrát pro své skalní i ostatní jablonecké i nejablonecké příznivce právě v krásných prostorách restaurace Ex-klub, kde se ve čtvrtek koncert koná.

„Máme ještě vůči několik restů, týkající nesplněných předsevzetí z naší strany a tak můžete očekávat, že zde zazní přednáška na téma „Vliv jazzu na MDŽ a vliv jara na jazz"," komentuje Kozderka.

Současně budou mít přítomní možnost zúčastnit se jazzového kvízu o hodnotné ceny: 1. cena láhev vína, 2. cena skladba na přání, 3. cena možnost si zahrát s naší kapelou.