Nevystupuje na nich sám, ale ke spolupráci oslovil dětské pěvecké sbory z daných míst. Sbory nejsou jen doprovodným tělesem, ale zpěvákovým rovnocenným partnerem. Šňůru začal na začátku prosince v kostele v Modlanech a předposlední koncert má ve středu 20. prosince v jabloneckém Městském divadle s Vrabčáky. Program začíná v 19 hodin.

„Vánoční tour jedu poprvé. Koncerty provázím slovem, svůj blok písní má sbor, pak svůj mám já a na závěr zpíváme vždy několik společných, známých věcí, koled. Moc se na to těším,” prozradil Josef Vágner, který hraje v několika muzikálech. V Draculovi, Mýdlovém princi, Třech mušketýrech, Muži se železnou maskou a aktuálně zkouší i roli pro muzikál Robinson.

„Tohle všechno skloubit dohromady není lehké, ale na koncerty se sbory se těším. Sám jsem v jednom takovém vyrůstal, rád na to vzpomínám. Obdivuji všechny, kteří se těm dětem takhle věnují,” podotkl zpěvák před začátkem adventní šňůry. Některé z koncertů byly čistě benefičního charakteru. Výtěžek akcí v Modlanech a Teplicích šel na onkologicky nemocného chlapečka, pražský koncert s dětským sborem Coro Piccolo pomohl obecně prospěšné společnosti Women for Women.

„Protože s nimi už nějakou dobu úzce spolupracuji, rozhodl jsem se, že koncert v Zrcadlové kapli pražského Klementina věnuji právě jim. Zaslouží si to,” vysvětlil Vágner.

Josef Vágner patří mezi zpěváky mladé generace, kteří sice nesou slavné jméno (díky otci, skladateli Karlu Vágnerovi pozn. red.), ale cestu své kariéry si šlapou sami. I proto ho třeba potěšilo, že si ho zpěvák Václav Neckář vybral do úspěšného muzikálu Mýdlový princ, který je složený z jeho hitů, a také vloni si jej jako hosta pozval na své dva velké Vánoční koncerty na Broadwayi, kde společně zpívali Neckářův hit Půlnoční.

„To mě moc potěšilo a velmi si toho vážím. Beru to jako obrovskou čest. Všechno co dělám, musím nějak cítit. Musí to mít nějaké propojení, a to mě potom baví,” podotkl sedmadvacetiletý umělec s titulem inženýr, který vystudoval dvě vysoké školy.