Středa 27. června

Městské divadlo, Železný Brod, od 15 hodin.
Školní akademie. Žáci ZŠ Školní Železný Brod pod vedením učitelů si připravili hudební a divadelní vystoupení, kterým zakončí školní rok a rozloučí se s žáky 9. tříd.

Tylovo divadlo, Lomnice nad Popelkou, od 18 hodin.
Planeta Česko. Naše příroda je pestrá jako málokde na světě. Krásu a dobrodružství máme na dosah ruky stačí se jen dobře dívat! První celovečerní film o české přírodě ukazuje díky nejmodernějším technologiím fascinující dobrodružství zvířat a rostlin žijících kolem nás zcela zblízka. Seznamte se s tetřevem tokajícím za úsvitu, se vzácnými sysly, s nimiž na louce laškují děti, ledňáčkem prorážejícím při lovu střemhlav vodní hladinu, s lososy putujícími z českých řek do moře a zpátky nebo s užovkami v dramatickém zápase s rybí kořistí. Prožijte vzrušující výpravu za muflony, bobry, modrajícími žabáky a desítkami dalších hrdinů. Některé z nich možná ani neznáte divočina přitom začíná hned za vašimi dveřmi! Režie: Marián Polák. Vypravěč: Kryštof Hádek.

KC Vratislavice 101010, Vratislavice nad Nisou, od 19.30 hodin.
Vratislavické divadelní léto Dioptrie růžových brýlí. Lehce mrazivá komedie je divadelní prvotinou písničkáře Ondřeje Ládka (Xindl X). Groteska o podivné čtyřhře, která si pohrává s realitou i žánry, byla původně napsána pro Švandovo divadlo a odsud jej do svého repertoáru získal DS Vojan Hrádek nad Nisou.

Honza se jednoho rána probudí vedle Vandy, která mu vůbec není povědomá. Vše nasvědčuje tomu, že je už pět let jeho zákonitou manželkou, ale Honza ji vůbec nezná a ještě včera by s naprostou jistotou tvrdil, že jeho manželkou je Alice…

Městské divadlo, Jablonec nad Nisou, od 17 hodin.
Slavnostní akademie Gymnázia U Balvanu.

Mírové náměstí, Jablonec nad Nisou, od 16 hodin.
Myjenněkdy a dechový orchestr.Vystoupení učitelského pěveckého sboru a dechového orchestru ZUŠ.

Čtvrtek 28. června

KC Vratislavice 101010, Vratislavice nad Nisou, od 19.30 hodin.
Vratislavické divadelní léto Účel světí prostředky. Současná a lehce erotická komedie o dvou dějstvích v nastudování DS Tyl ze Slané. Autorem příběhu jako opsaného z domácí politiky, kde pouze pandury nahradily role toaletního papíru, je Jaromír Břehový.

Krkonošské muzeum, Jilemnice, od 19 hodin.
Koncert Zdeněk Fibich léta jilemnická.Účinkují olomoučtí umělci Lucie Laubová soprán, Jaroslav Šroun klavír, Barbora Kubečková přednes. Erbovní sál Krkonošského muzea. Těšíme se na setkání i hluboký umělecký zážitek.

Tylovo divadlo, Lomnice nad Popelkou, od 16 hodin.
Vyřazování žáků 9. tříd.

Horní náměstí Jablonecká přehrada, Jablonec nad Nisou, od 9 hodin.
Den Integrovaného záchranného systému. Ukázka činnosti Policie ČR, Vězeňské služby ČR, Horské služby, Červeného kříže, Zdravotnické záchranné služby, Hasičského záchranného sboru a Nemocnice Jablonec n. N. a mnoho dalšího. Po dobu akce bude možné zhlédnout technické vybavení a služební prostředky jednotlivých složek. Novinkou je velkoplošná obrazovka a videostream, který umožní sledování po internetu.