Kostel sv. Anny bude otevřen od července do srpna denně od 10-12 a 13-17 hodin u příležitosti výstavy Skleněná republika, která se koná v rámci Mezinárodního trienále skla a bižuterie (vstup je zde zpoplatněn –  pozn. red.). Každé úterý od 17 hodin je připraven také v jednom z příslušných kostelů doprovodný program.

Zájemci o podvečerní koncerty se mohou letos těšit především na vážnou hudbu.  Zazní kytarový recitál, varhany se zpěvem, smyčcový kvartet se zpěvem, Jablonecké klarinetové kvarteto, houslový duet, barokní hudba a Dechová harmonie. Výjimkou bude zahajovací koncert. Ten se odehraje ve zcela netradičním duchu v kostele Povýšení sv. Kříže právě první červencové úterý. Cyklus se těší stále větší oblibě a patří již k tradičním letním akcím města.

První úterní koncert bude patřit 1. srpna nadějné mladé jablonecké kapele Junk Aspect v sestavě Kuba Vlášek (leader, klávesy, kytara, zpěv), Anča Riedlová (baskytara, zpěv), Dan Kamiš (bicí, zpěv) a Kuba Vrbický (kytara). Skupina úspěšně vystupuje od konce roku 2012 s vlastní tvorbou na koncertech, soutěžích a festivalech rockové a folkové hudby. Sází na rozmanité rytmy, originální texty, barevné vícehlasy a solidní muzikantské výkony. „V kostele však vystoupí v trochu jiném světle a zahraje skladby upravené pro komorní prostředí sakrální stavby," zve Regína Fučíková z Jabloneckého kulturního a informačního centra, které akci organizuje.