VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kino Varšava vstupuje do další sezóny

Liberec - /PROGRAM/ Podzimní program Kina Varšava zaujme pestrostí a výraznými akcemi na poli hudby, filmu nebo literárních večerů.

7.9.2016
SDÍLEJ:

Kino Varšava.Foto: Aleš Jungmann

Na liberecké kulturní scéně je to už zavedený podnik. Tedy vlastně spolek. Nadšenci spolku Zachraňme kino Varšava po léta bojující o záchranu výrazného prostoru v centru Liberce opět připravili zajímavý program, který oživí nejen interiér stále ještě nezrekonstruovaného kina, ale i dění v kultuře Liberce.

93 let od slavnostního otevření Kina Varšava již mohli návštěvníci oslavit ve čtvrtek 1. září. Spolek zde připomněl původní slavnostní otevření, které proběhlo v roce 1923 ve tři hodiny odpoledne. Pomyslným výkopem kontinuálně navazujícím na historii místa tak Kino Varšava načalo další podzimní sezónu. Na úterý 6. září Varšava připravuje jednu z nejzajímavějších hudebních akcí podzimu. Ve 20.00 zde vystoupí americký písničkář žijící v Norsku Mark Steiner. Svůj hudební projekt nazval Mark Steiner and His Problems. Nepokrytá ironie v názvu slibuje mnohé, každopádně posluchače čeká překvapivě uhrančivý zážitek klasického písničkářství. Hudební rodokmen této osobnosti vykazuje příbuznost s klasiky žánru typu Nicka Cavea či Leonarda Cohena.

DALŠÍ SETKÁNÍ S TVORBOU MARKA THERA

Umělec Mark Ther, laureát Ceny Jindřicha Chalupeckého z roku 2011, má tento rok v Liberci podvakrát filmově „ustláno". V Oblastní galerii Liberec právě probíhá výstavní projekt spojený s filmem Erwartung. V rozmezí od 9. 9. do 16. 9. se bude pro změnu v Kině Varšava několikrát promítat jeho dvacetiminutový film Das wandernde Sternlein.

Film zpracovává téma ztracených dětí v lese bývalých Sudet. Mark Ther se filmovými prostředky dlouhodobě zabývá tématem lidské identity, sudetoněmecké kultury, odsunem Němců nebo queer tematikou. Jeho filmy jsou výtvarně pojaté, typické dlouhými záběry a neúprosným vizuálním cílením na diváka. Veřejnost tak má výjimečnou možnost seznámit se se současným vizuálním uměním, profilovaným na pomezí videoartu a klasickým filmem. Promítání je součástí Dnů evropského dědictví a Festivalu umění Artweek Liberec.

DOKUMENTÁRNÍ SNÍMKY NEBO ANIMAČNÍ DÍLNY

Z pravidelných akcí zmiňme cyklus KineDok, jehož nosnou myšlenkou zůstává přístupnost neotřelých dokumentárních snímků. Film My Father the Banker můžou diváci zhlédnout ve čtvrtek 6. 10. ve 20.00. Filmu bude předcházet debata s režisérkou. V poslední třetině září nás čeká také Kartoon 2016, tvůrčí animační dílna pod vedením Vojtěcha Kisse. Přesahem do literatury by měl být cyklus komponovaných večerů Žánrové pohledy očima básníků, na kterém vystoupí liberečtí básníci Julius Benko a Jakub Marvan.

ŽÁNROVÁ RŮZNORODOST

Jak sdělil dramaturg Kina Varšava Jakub Marvan, jednotlivé akce zaručují žánrovou různorodost přesně tak, jak si zakladatelé spolku předsevzali v předchozích letech. A tak se můžeme v dalších měsících těšit na již 19. ročník festivalu sportovních dokumentů Sportfilm Liberec nebo třeba i na známou Slam Poetry či na oblíbený pořad Na Stojáka.

PLÁNY DO BUDOUCNA

Jak sdělil Ondřej Pleštil, spolek Zachraňme kino Varšava chystá ve spolupráci se Statutárním městem Liberec a dvěma německými partnery Kulturfabrik Meda Mittelherwigsdorf a Kronenkino Zittau v rámci Projektu spolupráce společný dramaturgický plán na 3 roky (2017-2019) plný přeshraničních aktivit s jazykovým a kulturním přesahem. Zároveň by měly být rekonstruovány všechny tři prostory v rámci Kina Varšava v hodnotě cca 2 miliony eur.

To, jestli bude projekt podpořen, se dozvíme v prosinci 2016 po zasedání Řídícího výboru EU.

Září ve Varšavě

Úterý 6. září, 20:00 Mark STEINER & His Problems

Mark Steiner (D) americký písničkář Vstupné 100,- Kč, velký sál

Pátek 9. září, EHD ART WEEK LIBEREC

Das wandernde Sternlein (Putující hvězdička) video, 20:00 min, 2011

Sobota 10. září, EHD ART WEEK LIBEREC

Das wandernde Sternlein (Putující hvězdička) video, 20:00 min, 2011

Neděle 11. září, EHD ART WEEK LIBEREC

Das wandernde Sternlein (Putující hvězdička) video, 20:00 min, 2011

Pondělí 12. září, EHD ART WEEK LIBEREC

Das wandernde Sternlein (Putující hvězdička) video, 20:00 min, 2011

Čtvrtek 15. září, EHD ART WEEK LIBEREC

Das wandernde Sternlein (Putující hvězdička) video, 20:00 min, 2011

Pátek 16. září, EHD ART WEEK LIBEREC

20:00 Chile '73: Allende, el pueblo te defiende promítání a debata

Úterý 20. září, 19:00 Kafe Kvíz

Sestavte všestranný tým, zahřejte mozkové závity a přijďte ukázat, co ve Vás je! Max. 5členné týmy, rezervace na kavarna@kinokava.cz, zápisné 100Kč/os.

Středa 21. září, 19:00 Žánrové doteky očima básníků

Liberečtí básníci Julius Benko a Jakub Marvan v cyklu komponovaných večerů.

Sobota 24. září, 14:00 KARTOON 2016

dílna animovaného filmu Vojtěcha Kisse

Pátek 30. září, 18:00 Film Život na kolečkách

pouze pro zvané hosty

Autor: Redakce

7.9.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

539490 - Pomocní pracovníci ve výrobě. Požadované vzdělání:12 200 Kč

Pomocní pracovníci ve výrobě. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Kontrola pryžových těsnění pro automobilový průmysl., Požadujeme: svědomitost, zodpovědnost, flexibilitu, zájem o práci. , Kontakt osobně: úterý a středa od 8.00 - 8.30 hod., , Místo výkonu práce: Malostranská 4, 468 51 Smržovka. Pracoviště: Petr hoffmann-pracoviště, Malostranská, č.p. 4, 468 51 Smržovka. Informace: Petr Hoffmann, +420 603 229 016.

539490 - Pomocní pracovníci ve výrobě. Požadované vzdělání:12 200 Kč

Pomocní pracovníci ve výrobě. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Kontrola pryžových těsnění pro automobilový průmysl - dvousměnný provoz, práce i o víkendu, dobrý zrak, vhodné i pro OZP., Požadujeme: svědomitost, zodpovědnost, flexibilitu, zájem o práci. Výhodou je bydliště v okolí Tanvaldu. , Kontakt osobně: úterý a středa od 8.00 - 8.30 hod., telefonicky, od: 8.00 - 14. 00 hod., Místo výkonu práce: Hlavní č.p. 643, 468 51 Smržovka. Pracoviště: Petr hoffmann, Hlavní, č.p. 643, 468 51 Smržovka. Informace: Petr Hoffmann, +420 603 229 016.

Obchod - Obchod Obchodní referent25 000 Kč

Obchodní referenti Office manager. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Office manager, Rychle se rozvíjející firma s mezinárodní působností hledá nového Office managera., Zabýváme se designem a prodejem křišťálových, ručně broušených lustrů, speciálně navržených pro prestižní projekty vil, paláců a soukromých rezidencí. , AYSAN je pro lidi, kteří hledají nestereotypní práci, ve které můžete svým aktivním přístupem ovlivňovat chod firmy., Do našeho týmu rádi přijmeme motivovaného jedince, který je pozitivně naladěn, mluví plynně anglicky a obratně používá Office., Máte zde možnost poznat zajímavé zahraniční klienty, účastnit se mezinárodních celosvětově známých výstav či přispívat k rozvoji firmy přímo z kanceláře., Na pozici Office manager hledáme velmi schopného, samostatného a dobře zorganizovaného jedince, který dokáže řešit více úkolů najednou. Tedy požadujeme perfektní time management, spolehlivost, pozitivní přístup a hbitost při řešení každodenních povinností. Budete plánovat firemní cíle a rozdělovat s nimi spojené úkoly mezi jednotlivá oddělení, což vyžaduje mít přehled nejen nad veškerou administrativou včetně finančních statistik, ale také přehled nad marketingem a všemi projekty. , Požadujeme předchozí zkušenosti v managementu. Ačkoli jsme malý team (naše firma je tvořena šesti zaměstnanci), tato pozice vyžaduje obrovskou zodpovědnost. V mnoha případech stojí důležitá rozhodnutí právě na bedrech Office managera.. Pracoviště: Aysan s.r.o. - pracoviště, Janovská, č.p. 132, 466 04 Jablonec nad Nisou 4. Informace: Zuzana Pavelková, +420 727 825 345.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Psychiatr350 Kč

Lékaři v psychiatrických oborech Psychiatr. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 350 kč, mzda max. 600 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Psychiatr, Náplň práce:, " Příprava na setkání s účastníky, " Setkání s účastníky a řešení případů a potřeb účastníků, " Předání zápisu ze setkání s účastníky, " Vyplnění a podpis výkazu práce za jednotlivé měsíce dle počtu odpracovaných hodin na projektu, " Předání prezenční listiny s uvedením termínu setkání s účastníky projektu, času setkání, jména a podpisu účastníka projektu a sociálního pracovníka, Zaměstnanecké výhody: sleva na zaměstnanecké produkty, firemní akce, vzdělávání, Kontakt telefonicky, emailem, nebo osobně každý den 8 -12 hod.. Pracoviště: Sdružení tulipan, z. s. - 001, Komenského, č.p. 926, 466 01 Jablonec nad Nisou 1. Informace: Ivana Lamperová, +420 775 802 278.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Do Libereckého kraje vloni přijel rekordní počet návštěvníků

Kompostér. Ilustrační foto

O kompostéry mohou v Jablonci požádat již v březnu

Jak obelstít exekutora? Je to jednoduché, známe způsob

Jablonecko – Stali jste se dlužníkem, máte obstaven účet a jste v začarovaném kruhu? Našli jsme možnost, jak to obejít. Není to žádná určitě novinka a dlužníci to už velmi dobře znají…

Ledecká je olympijskou legendou. Získala druhé zlato, po lyžích i na snowboardu

/FOTOGALERIE/ Ester Ledecká, 22letá česká reprezentantka, získala na zimních hrách v Pchjongčchangu své druhé zlato. Po šokujícím prvním místu ze super-G pro ni byla zlatá i druhá jihokorejská sobota. V paralelním obřím slalomu snowboardistek s přehledem porazila všechny své soupeřky a zařadila se mezi české olympijské legendy Věru Čáslavskou nebo Emila Zátopka.

Znavený dvouletý dveřník, fet za volantem a soutěž střihačů vína: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 23. února 2018.

Jablonec veze tři body, na Dukle vyhrál 1:0

Praha – Dva zápasy, šest bodů. Lepší start do prvoligového jara si jablonečtí fotbalisté nemohli přát. Po domácí výhře 2:1 nad Teplicemi přivezli svěřenci trenéra Petra Rady tři body za výhru 1:0 na Dukle.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT