Tato stavba zřejmě kdysi patřila do souboru hospodářských stavení náležejících k Burku a nyní poslouží jako místo návratů do minulosti a hledání odkazů pro současnost.

Muzeum vysvětil dne 13. února 2010 starokatolický kněz Ivan Peschka, jeden z autorů expozice a tvůrců filmu o doktoru Kittelovi. Datum bylo záměrně stanoveno na výročí 306 let od křtu doktora J.J.A.E. Kittela jako vyjádření úcty k jeho osobnosti, prostupující celou Krásnou a stejně tak i symbolické spojení muzea s Kittelovým odkazem.

V expozici muzea je zaměřena na představení léčitelských schopností doktora Kittela, historii regionu a bohatství lidového léčitelství a sílu bylin. Tvůrci muzejní expozice jsou lidé, natočivší v letech 2004-2007 amatérský celovečerní film „Eleazar Kittel“.

Na expozici se podílí rovněž katedra historie Technické univerzity v Liberci, která v minulosti o doktoru Kittelovi publikovala několik prací. Zřizovatelem, investorem a provozovatelem tohoto soukromého muzea je firma Kitl, s.r.o. Muzeum bude otevřeno celou letní sezónu, od května do září. Více informací o muzeu najdete na webových stránkách www.kittel.cz.

Součástí muzea je také výstavní prostor. Krajinou…. to je název nové výstavy libereckého fotografa Petra Nutila. Soubor třinácti fotografií zachycuje průřez autorovými cestami nejen po své vlasti. Nabízí svůj, jak říká, velmi subjektivní pohled na krajinu, na její atmosféru, jíž se nechává pohltit a která bývá prvotním impulzem vedoucím ke zmáčknutí spouště. Stejně jako život samotný, tak i fotografie jsou nakonec jen zachycením okamžiku, zmražením neopakovatelné vteřiny neodvratně ubíhajícího času.„Fotografie jsou pro mne čímsi na způsob deníkového zápisu, říká autor, totiž rád si pamatuji věci po svém, a ne nutně tak, jak se skutečně staly. Fotografování mě neživí, a proto si mohu dovolit ten přepych ignorovat pravidla a poučky o tom, jak má správná fotka vypadat. Jedině a pouze v případě, že se mi na ně podaří zapomenout, teprve pak jsem schopen se skrze obraz skutečně vyjádřit a vystihnout,“ říká autor.

#nahled|https://g.denik.cz/10/7e/plakat_vystava_denik-galerie.jpg|https://g.denik.cz/10/7e/plakat_vystava.jpg|Krajinou…. to je název nové výstavy libereckého fotografa Petra Nutila.#