Zveme vás už na sedmý ročník akce Česko zpívá koledy. I letos si ve středu 13. prosince zazpíváme šest koled, abychom společně prožili příjemný adventní čas. V Libereckém kraji se bude zpívat na více než 50 místech. Koledy se rozezní ve stejný čas také na několika místech Jablonecka a Semilska.

Česko zpívá koledyHlásí se naši tradiční „zpěváci“, ale i nováčci. V Jablonci dětské hlasy zazní v MŠ Čtyřlístek, kde si na příští středu naplánovali i vánoční besídku s rodiči. Znovu se sejdou lidé také v Domě Jany a Josefa Schejbalových a také u stromečku v Domově důchodců v Jabloneckých Pasekách. Nově se přidala cestovní kancelář Blue Style, která připravila i občerstvení na pěší zóně. A koledy budou slyšet opravdu nahlas. Přijdou je tam zpívat děti z jabloneckého sboru Iuventus Gaude!

Tak jste zpívali koledy na Jablonecku loni: 

a tak přeloni: 

V Plavech do akce jdou, jako každý rok, na obecním úřadě v čele se starostkou. Koledy zazní i u kapličky v Mašově nedaleko Turnova.

Připojit se stále mohou další zájemci, školy, školky, domovy pro seniory, vesnice, města, kluby a další. Stačí se zapsat na webových stránkách denik.cz/cesko-zpiva-koledy. Následně se místu rozsvítí hvězdička na mapě. Ze samotného zpívání pošlete fotografie na jablonecky@denik.cz. Vytvoříme společně pestrou galerii.