Tentokrát se zde vystoupí Jablonecký komorní orchestr pod taktovkou Luboše Lachmana. Hrát bude již dnes ve čtvrtek 28. srpna od 20 hodin. Jablonecký komorní orchestr celý projekt Město plné tónů v dubnu zahajoval na jevišti jabloneckého divadla.

„Účast v programu Roku české hudby je pro naši školu pochopitelně velká čest. Pokud některý soubor na přání hlavních organizátorů vystoupí v programu dokonce dvakrát, pak je naše radost o to větší. Jablonecký komorní orchestr je svým způsobem jedinečné hudební těleso a své kvality už mnohokrát potvrdil. Vystoupení na molu bude pro mladé muzikanty i dirigenta něco úplně nového a věřím, že se dovedou úspěšně vypořádat i s takto nelehkým úkolem," říká ředitel ZUŠ Jablonec nad Nisou Vít Rakušan.

Nabídky si váží i dirigent Luboš Lachman, podle kterého je to skvělý dárek k 10. narozeninám orchestru, ačkoliv svolat jednotlivé členy uprostřed prázdnin nebylo úplně lehké.

Jablonecký komorní orchestr začínal hrát v šestičlenném obsazení, dnes čítá 23 členů a odehraje na deset koncertů ročně. V neděle 31. srpna od 15 hodin se uzavře také cyklus promenádních koncertů v Tyršově parku.